1. HABERLER

  2. TÜMÜ

  3. MAKALE

  4. Çık artık ortaya gerçek Müslüman
Çık artık ortaya gerçek Müslüman

Çık artık ortaya gerçek Müslüman

Gün geçmiyor ki, islam dinini referans alan ve sözde Allah, din, kitap adına yapılan bir vahşetle, bir iğrençlikle, bir sapıklıkla karşılaşmayalım.Ve...

A+A-

Gün geçmiyor ki, islam dinini referans alan ve sözde Allah, din, kitap adına yapılan bir vahşetle, bir iğrençlikle, bir sapıklıkla karşılaşmayalım.

Ve karşılaştığımız her pislikten sonra da aynı yanıtı almayalım: "Bu gerçek islam değil! Onlar gerçek müslüman değil!"

Tıpkı bugün Fransa'da gerçekleştirilen katliamda olduğu gibi.

Peki ama kardeşim, kimdir o zaman bu 'Gerçek Müslüman'?

Gerçekten var mıdır, yoksa bir şehir efsanesi midir?

Bu güne kadar gören olmuş mudur kendisini?

Nerede yaşar, ne yer, ne içer?

Neden bu kadar asosyaldir?

Neden hiç insan içine çıkmaz da, meydanı kendine müslümanlara bırakır öylece?

Bütün bu kendine müslümanların her köşeye sıkıştıklarında ifade ettikleri:

- "Gerçek müslümanlık bu değil," cümlesinin açılımı nedir?

Bu kendine müslümanlar hemen her gün karşılaştığımız 'islamî katliamlar, rezillikler, sapıklıklar' karşısında bıkmadan usanmadan kullandıkları bu cümleyi hangi kriterleri göz önünde bulundurarak kurmaktadırlar?

Yüzde 92'si, inancının kurallarını yazan kitabı kendi dilinden okuyup anlamaya bile zahmet etmemiş bu kifayetsiz muhterisler, böyle bir cümle kurma haddini kendilerinde nasıl bulmaktadırlar?

Hiç mi utanmamaktadırlar? Hiç mi yüzleri kızarmamaktadır?

Her köşeye sıkıştıklarında "gerçek müslümanlık bu değil," derken kendilerini nereye koymaktadırlar?

Böylesine bir cehalet ısrarı, çifte standart, kendilerinden olmayan herkese kustukları inanılmaz nefret ve düşmanlıkla gerçek müslümanlığı nasıl bağdaştırabilmektedirler?

Yani ki, bu kendine müslümanlar çok mu aptaldır, herkesi mi çok aptal zannetmektedir?

Benim normalde tanrıyla, dinle bir sorunum yoktur. Hatta bir zamanlar kendimde sağlam bir dinî inanç yaratabilmek için çok çabaladığım bir dönemim bile olmuştur.

Çünkü bir yaradana sığınmak, bir dinin kurallarına kendini teslim etmek yaşamı ciddi anlamda kolaylaştırır. Gerçekten saf ve samimi duygularla o yerde durabiliyorsanız, hayatın korkunçluklarına çok daha kolay dayanabilirsiniz bu sayede... Hiçbir şey sağlamasa, en azından daha huzurlu bir insan olmanıza vesile olur.

Dünya kuruldu kurulalı milyarlarca insan bu ihtiyaç içinde olmuştur ve ben bu ihtiyacı asla ve asla hafife almamış ve aşağılamamışımdır. Ne haddime! Hatta bir zamanlar az da olsa gördüğüm 'gerçek müslümanlara' son derece saygı duymuşumdur.

Taa ki artık tanrının ve dinin bütün zamanların en kötüye kullanımının sergilendiği bugünlere gelinceye kadar!

Ne yazık ki içine doğduğum İslam coğrafyasında mevzu artık bu doğal ihtiyacın ve saflığın sınırlarını aşıp, cehennemi dünyada inşa etme boyutuna geçti.

Tanrı ve din hiçbir zaman bu kadar aşağılanmadı. Hiçbir zaman iğrenç bir ranta, haksızlığa, her türlü alçaklığa, ihanete, fiziksel ve ruhsal şiddete, katliama böylesine alet edilmedi!

Daima kaba hatlarıyla toplumsal baskı unsuru olarak faşizmin bir türevi şeklinde kullanıldı egemenler tarafından ama, hiçbir zaman böylesine ince bir fesatla yaşamlarımızın her hücresine ölümcül bir zehir gibi nüfuz ettirilmedi inanç kaynaklı kötülük!...

Be hey yaşamı sadece dinle tanımlayıp yorumlayan ve bize de hiç kendi çapsızlıklarına bakmadan hadsizce ve hatta hunharca sürekli bu sığ varoluş modelini dayatan gafiller, öncelikle şunu çok iyi anlamalısınız ki, inançsız yaşamak çok zordur!

Çünkü:

Bizim sizin gibi her yediğimiz halttan sonra tövbe ederek affedilme şansımız yoktur örneğin...

Her umutsuzluğa kapıldığımızda sığınarak güç alabileceğimiz bir sahibimiz yoktur sizinki gibi...

Biz inançsızlar boş-beleş bir allah korkusuyla değil, okumak, bilmek ve insan olmakla geliştirdiğimiz vicdanımızla kötülükten uzak dururuz; ki bu, sizin ucuz ve tamamen çıkarlarınıza göre kullandığınız 'sözde allah korkunuz'dan emin olun çok daha kıymetlidir.

Biz inançsızların, çoğunuzun yaptığı, yapmayanlarınızın da göz yumduğu gibi inançları sömürerek zenginleşme şansımız da yoktur.

İnsanlık tarihinde hemen bütün katliamlar sözde dinî inançlar uğruna gerçekleştirilmişken, biz inançsızların altına imza attığımız tek bir katliam yazmaz tarih.

Elbette ki diyanetin kaldırılmasından yanayız; çünkü din de tıpkı milliyetçilik gibi, sizin kötü niyetli ve alçakça kullanımınız nedeniyle insanlığın virüslerinden biri haline geldi

Elbette ki bazı insanlar islâm diniyle alay eder oldu; çünkü siz merhametsizliğinizle, alçaklığınızla, canavarlığınızla, ucube varlığınızla ve olanca şarlatanlığınızla onu yerlere düşürdünüz.

Rezilliklerinizi sayfalar dolusu yazabilirim; ama bugün Fransa'da gerçekleştirilen katliam karşısında sergilediğiniz tavır bile yeterli...

Kendi kızınıza şehvet duymaktan, ölen karınızla bilmem kaç saat seks yapabilmenize kadar uzanan sapıklık abidesi fetvalarınız da cabası.

Her neyse, sizi size anlatmama ne gerek var aslında... Hepiniz ne halt olduğunuzu gayet iyi biliyorsunuz içten içe...

Özetle şunu söyleyeyim, sizin gibi ucubelerin varlığı, çok inançlı biri olsaydım bile bana inanca dair her şeyi sorgulatmaya yeter de artardı bile.

Tarif edildiği gibi bir Allah, sizin gibi vicdansızları yaratıp üzerimize salmayacak kadar âdil ve merhametli olurdu çünkü...

Emin olun sizin her türlü vahşetinize, hiddetinize, şiddetinize, hırsızlığınıza, ahlâksızlığınıza, talanınıza, tecavüzünüze alet etmek uğruna madara ettiğiniz inancınız, benim içimdeki inançla karşılaşsa, mahcubiyetinden yüzünü yere eğer.

Cidden çok merak ediyorum, gerçekten inanan bir avuç insan kaldı iseniz, nasıl tahammül edebiliyorsunuz değer verdiğiniz her şeyin böylesine ayaklar altında çiğnenmesine?

Ben olsaydım etmezdim. İnanın!

Sözlerime son verirken 'gerçek müslüman'a sesleniyorum:

- Sevgili gerçek müslüman dostum! Lütfen neredeysen çık ortaya! Varlığını o kadar uzun zamandır somut olarak görmüyoruz ki, neredeyse neslinin tükendiğine inanmaya başlayacağız.

Yokluğunda ülkemizi ve hatta bütün dünyayı kendine müslümanlar istila etti.

Onlar o kadar kötüler ve senin ismini kullanarak öylesine büyük vahşetler, alçaklıklar, vicdansızlıklar, hırsızlıklar, sapıklıklar yapıyorlar, kendilerinden olmayan insanlara yaptıklarından geçtim, doğaya, kurda-kuşa karşı bile o kadar acımasızlar ki, biraz daha ortaya çıkmazsan müslümanlık şeytanlıkla eşdeğer hale gelecek bu vicdanını aldırmış, insanlıktan çıkmış sapkın sürü sayesinde, bilesin.

Rabia Mine

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.