‘Devrimci Aleviler Birliği’ Facebook Sayfasının Çiğliği

‘Devrimci Aleviler Birliği’ Facebook Sayfasının Çiğliği

06/03/2018 0 Yazar: Alevi Haber

Devrimci Aleviler Birliği adıyla bir araya gelen ve alev-i.com Web sitesi altında yayınlarına devam eden oluşumun Facebook sitesindeki sayfasının https://www.facebook.com/devrimcialevilerbirligi/ birçok paylaşımını, özellikle bu paylaşımlardaki gayri-ciddilik, kullanılan seviyesiz Dil, ucuz hedef gösterme girişimleri, küçük düşürme, aşağılama hatta hakarete varan iletişimler ve bazen ulu orta genellikle ilerici, Demokrat Alevi Toplumunu hedef alan bazı Faşistlerin Yorumlarına bilinçli olarak müdahale etmeyip bu tür aşağılık Yorumlardan medet umma ucuzluğuna düşen bu yapılanmaya Alevihaber.com olarak bir çağrıda bulunmak istiyoruz…!

Ya Facebook sayfanınızı aklı başında, kurumunuzun veya oluşumunuzun kullandığı isme, şanına, sırtına yüklediği sorumluluğa uygun birilerinin idaresine bırakın yada bu cıvık ve ayarsız sayfayı komple yayından kaldırın. Bunu yapmayacaksanız isminizdeki Alevi ve Devrimci tanımlamalarını kaldırıp kendi özel isminizle bir Geyik Sayfası açıp kafanıza göre takılınız. Sayfanızdaki 10 paylaşımdan enaz 2-3 tanesi arayış içerisindeki Ergen gençlerin yapacakları apolitik ve de herşeyden evvel ciddi olması gereken bir Oluşum adına yapılmayacak basitlikte paylaşımlarla (özellikle sunum noktasında) dolu…

Alevi ve Devrimci isimlerini kullanarak kimse kendi kişisel zaaf, takıntı ve seviyesizliğine alan açmamalı diye düşünüyoruz.

Eleştirimizi idrak edebilmeleri adına şu paylaşımı örnek olarak yayınlıyoruz.

Adliyeye yansımış ve sahte bir profilden yapılan bir paylaşımı Devrimci Aleviler Birliği admini yayınlamış… Öncelikle bunu yayınlayan Ergen Admine şunu sormak istiyoruz: Yayınladığın paylaşımın doğruluk yanlışlık boyutunu araştırdın mı? Bir kişiyi Alevi ve Devrimci isimlerini kullanarak, adıyla-soyadıyla ve resmiyle Linç etme hakkını sana kim verdi?

Bu 3 kuruş etmez seviyesiz paylaşıma tepki gösteren bir kişi özelden eleştiride bulunmuş, o kişinin mesajınıda adını, soyadını ve resmini görünür şekilde ortaya serip verdiği ahmak cevabı bir hünermiş gibi yine ortaya sürmüş Devrimci Aleviler Birliği Sayfasının çiğ Admini.

Yazıklar olsun.

Not: Portakal renkle görünmez kılınan resim ve isimler alevihaber.com tarafından yapılmıştır.

www.alevihaber.com Sitesi adına