Ozan Emekçi’ye Açık Mektup

Ozan Emekçi’ye Açık Mektup

Ozan Emekçi’nin Facebook Fan sayfasında 25.1.2018 günü Cengiz Özkan ile çekilmiş bir resim ile altına yazılan bir mesaj paylaşıldı. Cengiz Özkan’ın omurgasızlığına tepki göstererek bir Konserini iptal eden Avusturyadaki bir Alevi Kurumunun bu kararı karşısında Cengiz Özkan’la dayanışan daha doğrusu yağcılığına soyunan onyılların sözde Militan Sanatçısı Emekçinin bu paylaşımına kendisine değer veren birçok seveni tepki gösterdi.
Bu tepkilere karşı cevap hakkını kullanan ve tepki verenlere ”sizde kim oluyorsunuz” edalarıyla oğlu Fırat Bender cevap verdi. Ozan Emekçi tepki gösteren bir başka Sanat Emektar Mustafa Yeşilyurt’a ” Dış görünüş insanı yanıltır Mustafa. Biraz yakından tanısan böyle düşünmezsin.” diye olabildiğince Oportonist, yuvarlak bir cevapla tepkileri geçiştirmeye çalıştı…

AleviHaber.com olarak Ozan Emekçiye bazı sorularımız olacak…

Malum kendisi Onyıllardır; Devrim, Sosyalizm, Gerilla, Devrim Şehitleri, Kızılbaşlık, Alevilik, Kürt Özgürlük Mücadelesi, Türkiye Devrim Mücadelesi ile varolmuş, hemen hemen her konuda fikir yürüten, duruş sergileyen ve bunu Sanatıyla bizlerle buluşturan ve en son ”Hocamısın, Dedemisin” isimli Albümüyle özellikle Kemalist ve Şia İslamı Alevilere dayatan ve çoğu yaşını başını almış ve Kemalist Cumhuriyetin bahşettiği kırıntı Demokrasiye şükreden ve Osmanlı Faşist sisteminden kurtulduğuna duacı Dedelere ve örneğin İzzettin Doğan gibi düşkün Fetullah Gülene yakın şahsiyetlere acımasızca yüklenip, haklarında birçok açıklama yaparken, hatta kendi Türkülerine malzeme ederken Sarayın Kapısında mihman olanlara sergilediğin bu Aşk-ı Muhabbet tutum nedir Ey Ozan Emekçi???
Söylediğin Türkülerle belki insan örgütlediğini unuttun mu? Veya bedel ödemiş onbinlerce düşen ve dövüşen, mücadele eden insanlarımıza karşı hiçbir sorumluluğun kalmadı mı?
Yoksa artık dünyaya feodal gözlemi bakar oldun? ”Yakınen tanısan böyle düşünmezsin gibi bir mantık olabilir mi???” Fatih Kısaparmak’ı yakınen tanısan belki onada Hayran kalabilirsin bu akılla ve mantıkla… Bu bakış açısıyla baktığımızda sonumuz nereye varır biliyormusun?

Birçok MHP’linin aslında Dostluk edinilebilecek kadar iyi insan olduğu kanısına vardırtır senin bu tutarsız bakış açın, yalan mı?
70-80 küsür yaşındaki Alevi Dedelerine yol yordam gösterip, kendin Saray Kapılarını aşındıranlarla Can Ciğer olursan ve de bunu ulu orta pazarlarsan onyıllardır Ekmeğini yediğin Devrimci-Demokrat-Kızılbaş Kitle sana ”Orada Dur Bay Emekçi” demesini gayet iyi bilir ve bunuda yaptılar.
Yapılan onca eleştiriye susup 3 Maymunu oynamak yerine iki kelam ette senide tanıyalım!!!
Oğlun Fırat Bender’ede insanlarla nasıl irtibat kurması gerektiğini öğret. Oğlun Fırat, Yorum yapan Kitleyi azarlar, Ayar verir Yorumunu kaldırmış olsada okuyan okudu, gerçi cevabınıda aldı ama sonra tüm yazışmayı silip 3 maymunları oynamaya devam etmiş.

 

Cengize gösterilen tepkinin gerekçesini şu Haberimizde okuyabilirsiniz..

Manşet Resim: Ozan Emekçi Facebook Sayfasından alınmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Alevi Haber Web Sitesi