1. HABERLER

  2. ALEVİ HABER

  3. Tacim Özcan isimli şiacı faşistten Alevi Dedesine fiziki saldırı
Tacim Özcan isimli şiacı faşistten Alevi Dedesine fiziki saldırı

Tacim Özcan isimli şiacı faşistten Alevi Dedesine fiziki saldırı

Sinemilli Ocağı mensuplarından,bütün yaşamını “Alevi Yol Erkânı”na adamış, hertürlü asimilasyona karşı mücadele ederek “Yol” hizmeti yapan Süleyman Deprem Dede Çiğli’de fiziki saldırıya uğradı.

A+A-

Sinemilli Ocağı mensuplarından olup, bütün yaşamını “Alevi Yol Erkânı”na adamış, hertürlü asimilasyona karşı mücadele ederek “Yol” hizmeti yapan Süleyman Deprem Dede Çiğli’de beyni şiacı İslamla boşaltılmış ve birçok kez evinde kendi ailesine karşı şiddete başvurmuş kindar-faşist bir zat olan Tacim Özcan tarafından çirkin bir saldırıya uğramıştır.

Bu saldırı kişisel bir saldırı değildir, sosyal medyada Mehmet Turan Dedenin konuşmasının yayınlandığı bir videonun altına edepsizce küfürlü yorum yapan şianın saldırgan mensuplarından şahsiyetsiz-faşist Tacim Özcan adlı kişiye karşı Süleyman Dede edepli yorum yapması için ikaz etmesine küfür ve hakaretlerle karşılık veren Tacim Özcan isimli şeriatçı maganda hem Mehmet Turan Dede’ye hem de Süleyman Dede’ye ağır hakaretlerle küfür etmesiyle başlayan süreç fiziki saldırı ile sonuçlanmıştır.

Tacim Özcan isimli faşist ilgili yazışmaların yaşandığı günün ertesinde Çiğli merkezde insanların ortasında Süleyman Dedeye hem küfürlerle saldırarak şiddet uygulamış, linç etmeye kalkışmıştır.
Bu olay sıradan bir kavgadan öte, sistemin özünden koparıp dış kapının bekçisi konumuna getirdiği Tacim Özcan adlı kendi soyuna sopuna düşmanlaştırdığı güdüğünün bir provokasyonudur. Bu saldırgan Alevi kökenli olmakla beraber dünyada tepki gösterilmesi, karşı durulması gereken nice haksızlıklara, yanlışlara ve suçlara tepki gösterip karşı durmak yerine ipini tutanların piyonu olarak özgür düşünebilen Alevi toplumunun Dedelerini hedef alacak kadar alçalmıştır.

Kendisi cenaze işçiliği yaparak para kazanan bir din görevlisi misyonunu üstlenmiş birisidir. Bir ''din görevlisi'' olarak kendisine dini-imanı koruma adına aynı Sivasta, Maraşta, Çorumda olduğu gibi dinine zarar verdiğini düğündüğü Alevilere saldırmayı, linç etmeyi, katletmeyi görev sanacak kadar körleşmiş, kimliğine yabancılaşmış bir piyon olarak sahne almıştır.

Kendi öz ailesinede birçok kez ağır şiddet uyguladığı öğrenilen ve çevresinde maganda ve mafya bozması tavırlarıyla tanınan Tacim Özcan'ın yaptığı bu alçak ve onursuz saldırıyı bizzat kendisi Alhaslı Tacim adlı sosyal medya hesabından duyurmuş ve itiraf etmiştir.

(Haber: Alevi Haber Ajansı - Erkan Birdemir)

tacim-ozcan-itiraf.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum