1. HABERLER

  2. Koçaklama
Koçaklama

Koçaklama

KoçaklamaUğur CİLASUN(...) Alçaklığın bir sınırı yok. AKP yanlısı yayın organlarının alçaklığının hiç sınırı yok....

A+A-

KoçaklamaKoçaklama

Uğur CİLASUN

(...) Alçaklığın bir sınırı yok. AKP yanlısı yayın organlarının alçaklığının hiç sınırı yok. Birisi çıkıp, “eğer hırsızlık yapan müslümansa onu ön yargı ile korurum; eğer bize karşı ise ona da ön yargı ile vururum” diyebiliyorsa, bu alçaklığın da ötesinde bir yerdir.

Kemal Kılıçdaroğlu kardeşimin Tunceli’li ve Alevi olmasını diline dolayan “Zaman” gazetesinin tavrını anlatabilmek için “alçak” kelimesi zavallı kalıyor; başka bir kelime bulmak lazım.

Kemal Kılıçdaroğlu’nu Tunceli’li ve Alevi olmak ne aşağılar ne de yüceltir. O, bu gün yaptıkları ile, ulusumuza verdiği hizmetle, hep iyilikle anılacaktır....

Koçaklama

Uğur CİLASUN

O beni hatırlar mı bilmiyorum ama ben sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürü iken birkaç kez ziyaret etmiştim. Hikayesi uzundur, başka bir zaman anlatırım.

Kemal Bey bende, konusunu çok iyi bilen; özgüveni yüksek; dürüst, çalışkan bir bürokrat izlenimi bırakmıştı. Çevremdeki O’nu tanıyan dostlarım da bunu hararetle doğruladılar.

Milletvekili seçildiğini öğrendiğimde, bu nedenle çok memnun oldum; içim açıldı.

Son günlerin gözde vekili Kemal Kılıçdaroğlu bu beğeniyi ne denli hak ettiğini dosta düşmana gösterdi. Kendisini buradan saygı ile selamlıyorum.

Bir büyük kitlenin (içinde solcu geçinenler de var), AKP’nin ne kadar demokrat, ne kadar dönüşümcü, ne kadar yaratıcı olduğunu düşündüğü ve söylediği bir anda, Kemal Bey maskelerini alaşağı ediverdi. Şaban Dişli’den başladı, Deniz Fenerinden geçti, Dengir Fırat’ı silkeledi. Muhalefet nasıl yapılır herkese gösterdi.

Bu AKP’nin dinle olan ilişkisinin yalnızca dalaverelerini örtmek için bir perde olduğunu; asıl amaçlarının soyarak, hortumlayarak, beyt-ul mali yağmalayarak kendilerini ve yandaşlarını zengin etmek olduğunu; bunun için de sadaka vererek yedekte tuttukları bir yoksul kesime ihtiyaçları olduğunu, Birgün’de yazdığım beş yazı (X) ve Radikal 2’de yayınladığım bir özet ile öne sürmüştüm.(XX)

CHP milletvekili  sevgili Kemal Kılıçdaroğlu bu savlarımı belgelerle ispatladı. Kendisine bir TC vatandaşı olarak şükran duygularımı sunuyorum.

Alçaklığın bir sınırı yok. AKP yanlısı yayın organlarının alçaklığının hiç sınırı yok. Birisi çıkıp, “eğer hırsızlık yapan müslümansa onu ön yargı ile korurum; eğer bize karşı ise ona da ön yargı ile vururum” diyebiliyorsa, bu alçaklığın da ötesinde bir yerdir.

Kemal Kılıçdaroğlu kardeşimin Tunceli’li ve Alevi olmasını diline dolayan “Zaman” gazetesinin tavrını anlatabilmek için “alçak” kelimesi zavallı kalıyor; başka bir kelime bulmak lazım.

Kemal Kılıçdaroğlu’nu Tunceli’li ve Alevi olmak ne aşağılar ne de yüceltir. O, bu gün yaptıkları ile, ulusumuza verdiği hizmetle, hep iyilikle anılacaktır.

Belki yeri değil ama kulağıma gelen bir söylentiyi de sizinle paylaşmak isterim. İnanmak istemiyorum ama Kemal Bey kendisini seven-sayan çevrelere, yaklaşan yerel yönetim seçimlerinde CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye başkanlığı için Sinan Aygün’ün aday gösterilmesine ne diyeceklerini soruyormuş.

Köroğlu’nun Kiziroğlu Mustafa Bey’i koçakladığı gibi koçaklanmayı hak eden Kemal Bey’in bunu sorduğuna inanamam. Bir açıklama yaparsa sütunum kendisinindir.

Ne olursa olsun, Kemal Bey iyi ki vardır.

(X)  (Birgün, 13 Şubat 2008, 25 Şubat 2008, 27 Şubat 2008, 3 Mart 2008, 5 Mart 2008)

(XX) Radikal 2, 16 Mart 2008 (AKP iktidarına sınıfsal bir bakış)

BİRGÜN - 29 Eylül 2008

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.