1. HABERLER

  2. ALEVİLİK

  3. ALEVİ DÜŞKÜNLERİ

  4. Ozan Emekçi’nin oğlu Fırat Bender Alevilere küfür etti
Ozan Emekçi’nin oğlu Fırat Bender Alevilere küfür etti

Ozan Emekçi’nin oğlu Fırat Bender Alevilere küfür etti

Ozan Emekçi’nin oğlu Fırat Bender’den Alevilere yönelik alçak ve aşağılık küfür ve hakaretler...

A+A-

Fırat Bender babası Ozan Emekçi hakkında yaptığımız eleştirisel bir habere tepkisini tüm Alevilere ve bizlere küfür ve hakaretlerle cevap verdi.

firat-bender-kimdir.jpg

Cengiz Özkan’a destek vermek amacıyla Facebok sayfasında dayanışma paylaşımı yapan Ozan Emekçi’nin bu omurgasız tutumunu sorgulayan ve eleştiren bir haberimizden dolayı Ozan Emekçi’nin oğlu Yusuf Fırat Bender Alevi halkına ve bize yönelik küfürlü ve hakaretli mesajlarla saldırdı.

Kendisinin bu çiğliğine ve kişiliksizliğine ilk başta muhatap olmasakta bu alçakça saldırılara aralıklarla devam ettiği için bu durumu Kamuoyuyla paylaşma kararı aldık.

Fırat Bender isimli insanlıktan nasibini almamış, babasının tanınmışlığını burjuva süperstarlık sanan, babasının tanınmışlığı sayesinde kendisininde adam olabildiğini sanan bu küfürbazın küfür ve hakaret dolu mesajlarını yayınlayarak teşhir ediyoruz.

Fırat Bender bizlerin yaptığı habere kızgınlığını birçok akrabası Alevi olmalarından dolayı Maraş katliamında katledilmiş olmasına rağmen biz Alevilere küfürler savurarak ne denli sefil bir soytarı, bir ezik, bir şarlatan olduğunu göstermiştir.

Ozan Emekçi herkese akıl ve kamillik dersi vereceğine azda bu karakter ve şeref yoksunu oğluyla ilgilense çok iyi yapar.
İzzettin Dogan’dan tutup, Kemal Kılıçdaroğlu, Frankfurt Alevi Merkezine "ayar" veren Emekçi kendi oğlunun bu serseriliği noktasında acaba ne düşünüyor?

Alevilerin sırtından para kazanan, onların kitleselliğini ve kültürünü sömürerek daldan dala atlayan Fırat Bender’in düzenlenecek tüm Alevi ve Devrimci anma, etkinlik vb gecelerde alan açılmamasını diliyoruz.

Alevi Haber adına Erkan Birdemir
 

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
NE OLMUŞTU?

 

Bundan yaklaşık 4 yıl evvel 3 Ekim 2016 tarihinde Cengiz Özkan'ın Avusturyadaki bir Alevi derneğindeki konserinin iptal edilmesi üzerine Ozan Emekçi facebook hesabından bir yazı yayınlayarak Özkan'a destek mesajı vermişti. ( https://www.facebook.com/.../a.30946.../1073181322731353/... )

candostlar.jpg

Cengiz Özkan'a o süreçte;

-Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine saraya gitmesi ve de

-Cengiz Özkan'ın Alman parlemontosunun Ermeni Soykırımını tanımasını Faşist Alperen Ocaklarının Berlinde protesto gösterisinde sahne almasından dolayı tavrımız vardı.

Alevi Haber olarak Ozan Emekçinin bu kişiyle sarmaş dolaş resim paylaşması ve 'dostum' demesi ve destek vermesini eleştiren bir haber yapmıştık.

cengiz-ozkan-ozan-emekci.jpg

Bu haber sonrası Ozan Emekçi'nin oğlu olacak Fırat Bender isimli kişi sitemiz yorum kısmı üzerinden kişisel olarak bizlere, sitemize ve tüm Alevilere yönelik ağza alınmayacak onlarca aşağılık küfür ve hakaret yağdırmıştı.

Kendisine ait İP adreslerini tesbit etmiş Almanyada hakkında suç duyurusunda bulunmak üzereyken AABK çevresinden tanıdığımız ve saygı duyduğumuz bir büyüğümüzün araya girmesi üzerine bu yakışıksız meseleyi sonlandırmak adına ilgili haberi kaldırıp suç duyurusundan vazgeçmiştik.

Google.com'a 'Fırat Bender küfür' yazıp arama yaparak konuyla ilgili bize destek veren bazı dost Alevi sitelerinin haberlerine erişebilirsiniz.
Örnek: https://www.alevisiteleri.com/ozan-emekcinin-oglu-firat...

Kamuoyuna bilgisine ve takdirine saygıyla duyuruz.

:::::::::::::::::::::::::::::::::

GEÇMİŞTE KALAN BU OLAYI NEDEN HABERLEŞTİRDİK?

Sitemiz www.AleviHaber.com 'da kısa bir süre evvel haberleştirdiğimiz Hüseyin Dedesoy'un Ozan Emekçi, Pazarcıklılar, Elbistanlılar ve Afşinlilere yönelik kaleme aldığı aşağılayıcı yazısı büyük yankı uyandırmıştı.
Link: https://www.alevihaber.com/huseyin-dedesoydan-afsin...
Bu gelişme sonrası Hüseyin Dedesoy tarafından bazı mesaj görselleri paylaşılmış ve Ozan Emekçi'nin oğlu Fırat Bender'in kendisine, Alevi dedelerine ve insanların değer verdikleri kişi ve değerlere küfürler ettiğini iddia etmiştir.
Emekçi'nin oğlu Fırat Bender bu iddiaları yalanlamış ve kabul etmemişti. Bu durumla bağlantılı bizzat yaşadığımız bir gelişmeyi buradan duyurma ihtiyacı duyduk.

Alevi Haber unutmaz! 'Bizim mahallenin' bozuklarınıda teşhir eder.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.