1. HABERLER

  2. TÜMÜ

  3. KÜLTÜR SANAT

  4. Rabia Mine yani Külden bir Hikayenin sözde Yazarı
Rabia Mine yani Külden bir Hikayenin sözde Yazarı

Rabia Mine yani Külden bir Hikayenin sözde Yazarı

Külden bir hikayenin adı olan Rabia Mine, Alevileri kriminalize eden 'Aleviler melek midir?' adlı karalaması sonrası başlayan polemik son sürat devam ediyor. Rabia Mine sayfasından Alevilere ve kendisini eleştirenlere küfür ettirmeye devam ediyor.

A+A-

Rabia Mine ile ilgili Alevi Habere yansıyan bir değerlendirmeyi son sürece ışık tutması amacıyla derleyerek yayınlıyoruz:

Alevilerle ilgili yazdıkları sonrası Rabia Mine sosyal medya ortamında özel mesajla insanlara ettiği küfürlerden dolayı cezalıydı. Son olarak yazı diye ortaya sürdüğü saldırganlık manifestosunu okudum. Yasaklı olduğu süreçte sahte hesap açtığını, bu hesaptan yazdığını, hatta takipçilerinin hesabından kendisini eleştirenlere laf yetiştirdiğini itiraf etmiş.

Bunu elbette çoğu takipçisi de farkındaydı ve hâlâ kendisine 'hoşgeldin' diyen müritleri var.
Daha düne kadar "canım, dostum" dediği bir insanı 'müridim' gibiydi diye servis etmiş olması  insani ilişkilere nasıl baktığının kanıtıdır.

Kendisi linç edilen değil linç edendir. Bunu birçok kez sayfasında yapmıştır. Günlük hayatta ve özelinde kiminle sorun yaşasa nefretini kusmuş ve sayfasındaki şakşakçı müritlerini de bu lince ortak etmiştir. İşine geldiğinde marjinal/anarşist biri, işine gelmediğinde hasta ve yalnız kadın olmaktadır.


Linç kavramının, bipolarlığın içini öyle boşalttı ki.


Burada özne kendisi değil, sosyal medyada kendi çapında bir çevre edinenlerin kullandığı eril, nefret dili ve narsistçe uyguladıkları ayrıştırıcı, kaba üsluptur. Alevilerin karşı olduğu nokta da budur.
Hem nefretini kusacaksın, sonra bu nefret kusan söylemin eleştirilince de mağdur ayağına yatacaksın.

Yok artık öyle bir dünya!

Aleviliği, Alevilerin sorunlarını öğrenmek istiyorsa, Alevi Habere yalnızca kendisiyle ilgili ne yazıldığını merak ettiği için değil, haberleri, makaleleri, araştırma yazılarını takip etmek için de girmelidir.

.....................

Statüko kapı bekçilerinin tüm muhaliflere 'ajan, terörist, provokatör' demek suretiyle itibarsazlaştırmaya çalışmasını aratmayan bir şekilde Rabia Mine'de Alevi Haber'e saldırıyor.

Alevi Haber'e bu kontra kanaldan seslenmeye devam ettiği müddetçe Alevi Haber; Rabia Mine'nin ne denli ağzı bozuk bir küfürbaz, hastalıklı bir sosyal medya maymunu olduğunu anlatmaya devam edecektir. Bakalım kim daha uzun soluklu.


Alevi Haber olarak Google başta olmak üzere tüm arama motoru sonuçlarında 'Rabia Mine' aramalarının hepsine talibiz, hepsine.


Rabia Mine ismi artık bu süreçle anılacak ve yaşayacak!


Zelal Roj - Okur Yorumu / Alevi Haber derlemesi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler