1. HABERLER

  2. ALEVİ HABER

  3. Rabia Mine'den Alevi kurumlarına 'küfürname' gibi mektup
Rabia Mine'den Alevi kurumlarına 'küfürname' gibi mektup

Rabia Mine'den Alevi kurumlarına 'küfürname' gibi mektup

''Aleviler melek midir?'' yazısıyla Alevileri itibarsazlaştırma operasyonu çekmeye kalkışan Rabia Mine bu kez Alevi kurumlarına küfürname gibi bir mektup yazdı.

A+A-

Alevi Haber olarak sosyal medyada Rabia Mine hakkında Alevi birey ve kurumlarının tepkilerini yayınladığımız haberlere açıklık getiremeyen Rabia Mine ''Aleviler melek midir?''  adlı yazısına ilk tepkiyi veren bir Televizyon kanalı'na bağımsız olarak eski dönemde program yapmış bir Gazeteci hanımefendinin ismini lanse ederek 'ALEVİ KURUMLARINA VE KANAAT ÖNDERLERİNE AÇIK MEKTUP' başlığını attığı yeni bir yazmış.

Saldırganlığıyla başlattığı tüm süreci Alevi kamuoyunun yakınen tanıdığı gazeteci bir isim üzerine kurgulayarak ilerletmeye çalışarak kendisini temize çıkarma hamlesi yaptıgı belirtmek isteriz.

'ALEVİ KURUMLARINA VE KANAAT ÖNDERLERİNE AÇIK MEKTUP' başlığına sahip bir yazının normal olarak yapıcı ve sağduyulu bir adım olabileceğini düşünürsünüz fakat durum hiçte böyle değil. 
Yazının her satırı, her paragrafı ayrı bir ayar verme, had bildirme, şiddet ve aşağılama barındırıyor.

Bu kadının yanıbaşında aklı başında biride çıkıp ''Böyle mektup mu olur, her satırın şiddet, hakaret dolu, küfürname gibi bir yazı yazarak ne yapmaya çalışıyorsun? Senin yazından çok orantısız şiddet içeren yazı dilin tepki topluyor.' demez mi, demiyor mu?


Realiteyle iplerini koparan bu sözde yazar kılıklı itibar celladına birileri anlayabileceği şekilde şunları anlatması lazım:

1- Kendisine tepki veren eski dönemde bir TV kanalına program hazırlamış olan gazetecinin Alevi Haber ve bahsi geçen TV kanalı ile herhangi organik bir bağı yoktur. Sözkonusu gazetecinin önceleri sözkonusu TV kanalına bağımsız olarak program yapmışlığı vardır.

2- Hakkında yazılan her yazı ve eleştiriye bizzat yazıyı yazanlar üzerinden cevap verme dürüstlüğünü göstermelidir. Mesela dünkü haberimize verecek bir cevabı yok mudur?

3- Gerçeklikleri bir kenara bırakarak tüm cevap haklarını yalan-yanlış düzmecelerle bahis konusu hanımefendi üzerine kurgulama yerine dürüst bir yerde konumlanmalıdır.

4- Saygısızlıklarının, toptancı yaklaşımlarının, hakaretlerinin konuyu buralara kadar getirdiğini kavramalıdır. Alevi Haber olarak bizler bunu kendisine kavratacak sabır ve özveriyle bu süreci yönetmeye devam edeceğiz.

5- Bizlere cevap hakkı doğacak ve bizlerin haber değeri gördüğümüz içerik ve yazıları yayınlamaya ve yazdığı ve yazacağı her yazıya bizlerden ve cevap verme ihtiyacı duyan insanlardan cevap almaya devam edeceğini bilmelidir.

6- Sosyal medya hesabında bulunan ve erkekçi hesaplarla kendisine şakşakcılık yapan yüzde seksenlik kitlesinin Alevi Haber'i, Alevi toplumunu ve konuya duyarlı insanları susturabileceğini sanmamalıdır.

7- Kendisine özel iletişim kanalları yoluyla yalan-yanlış bilgiler veren, kendilerine Rabia Mine yanında özel bir konum açma uğraşına giren sosyal medya çakalı bazı erkeklerin 'o bunu dedi', 'şu bana bunu dedi' türü yalanları üzerinden insanlara fütursuzca saldırmak yerine bu bilgilerin doğruluğunu araştırmalıdır.

8- Alevi kurumlarına yazdığı küfürname gibi mektubu
“Haksızlıklara karşı gelmeyenler, yalnız haklarını değil; onur ve şereflerini de kaybederler.” diye bitirerek şiddet dilini kullanma noktasındaki ısrarının kendisine teşhir ve internet platformalarınca kayıt altına alınacağını ve onyıllar geçsede bunların önüne dizileceğini bilmelidir. Bu haberde kendisi hakkında tarihe düşülen bir nottur, bilmelidir.

9- Kendisinin La Kitap sahibi Leyla Akgül'e mesajlı saldırısı sonrası yaptığımız haberimiz sonrası kaleme alıp 'şiir' diye dün yayınladığı 'kim takar sizi' isimli küfürname ile Leyla Akgül profilindeki yorum sahibi insanlara ettiği hakaret ve küfürlerden dolayı Leyla Akgül hanım ve yorum yapan arkadaşlarından özür dilemelidir.

rabia-mine-kufur-hakaret-etti.jpg

10- Alevi kurumlarına 'şeref-'şerefsizlik' eksenli şiddet ve saldırganlık içeren bir mektup yazmak yerine yazdığı ilk yazı sonrası başlayan süreci iyi yönetemediğini, bazı erkek-fanlarinin oyunlarına gelip, şiddet  dilini işleterek insanlara ve konu özelinde Alevilere karşı takıntıdığı saldırgan ve ölçüsüz tavırdan dolayı özür dilemeli, ilk yazısı geri çekmelidir.

.......

Yahudi soykırımı ile ilgili cümle kurarken "Ama Yahudilerde herşeyi ele geçirmişlerdi" veya Ermeni soykırımından bahsederken, "Ama Ermeni çetelerde bizi katletti" diye konu işlenmez.

Bu tarzı Aleviler üzerinden işletme hakkınıda ezberbozan olduğunu reklam eden Rabia Mine'ye kimse vermez, vermeyeceğiz.

..................


Son olarak Rabia Mine'nin bir zamanlar çok yakınında bulunmuş olan eski dostlarının çağrısını yeniden yayınlamak isteriz:

''Rabia Mine herşeyi yazar fakat siz onunla aynı düşüncede olmayan bir yorum yazdığınızda yorum yapma hakkınızı elinizden alır ve ardından sizi topa tutar. Sıkıntılı, ciddi sorunlu bir yapıya sahip. Sorunlarını aşması için kendisine hep destek verdik, dayanıştık ama bizleride ezip sosyal medyada sanal bir dünya kurup orada yatar-kalkar oldu. Bizleride ezdi, iyi niyet ve dostluğumuzu harcadı. Ona kırgınız. Umarız Alevilerden özür dileyerek hatasını affettirir'

Alevi Haber - Hıdır ECEL

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler