Rabia Mine'nin organize ettiği dayanışma çağrıları hakkında ZORUNLU AÇIKLAMA

Rabia Mine'nin organize ettiği dayanışma çağrıları hakkında ZORUNLU AÇIKLAMA

Sitemizde Rabia Mine ile ilgili yayınladığımız iddialar sonrası tarafımıza ulaşan Sayın G.'nin bizlere verdiği bilgi ve kendi beyanını kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

A+A-

Sayın G.Rabia Mine'nin dayanışma temelinde yaptığı bir çağrı sonrası kendisiyle dayanışma gösterildiğini, kendisinin gerçek bir kişi olduğunu, yaşadığı yeri, adresini ve telefon numarasını sitemizin erişim kanalları üzerinden tarafımıza bildirmiş ve Rabia Mine'nin bu çaba ve çalışmasında herhangi bir karanlık durum ve şaibe olmadığını beyan etmiştir.

İlgili haber linki: >>>

Alevi Haber adına Sayın G.'ye cevaben özel bir mesajla özetle şunları yazdık:

Öncelikle olanların sizin kişilik haklarınızı çiğneyen bir kanala akıltılmış olması sitemizde emek veren herkesi derinden üzmüştür. Rabia hanım herzaman ki tutum ve yaklaşımını işleterek kendisini temize çıkarmak için tüm meseleyi sizin adınız üzerine kurgulama yolunu seçti.

Esas konu malum yazdığı yazısında kodladığı bilinçaltındaki Alevi düşmanlığı idi. Bunu geçenlerde isim vermeden sizi ima ettiği bir başka yazısındada işletti. Sizin 'Alevi bir kadın' olduğunuzu ve kendisine kurulan bir tuzakta sahne aldığınızı ima etti.O yazısı bizim için haber yapılacak yeni bir Alevifobisi kokan bir malzemeydi fakat sizin bu polemikte kullanılmamanız için o yazısını görmemezlikten geldik. Ona o yazısı üzerinden vereceğimiz cevap sizin -Alevi kimliğiniz üzerinden- hedef alınmasını işleyecekti ve yine sizin isminiz tartışılacaktı. Bunu yapmak istemedik.

Çünkü bizlere göre esas tartışılması gerekilen konu Rabia Mine'nin kaleme aldığı  'Aleviler melek midir?' yazısıdır!

Bu para konusu haberi bize bilgi veren Zerrin hanımın 80 bin TL ile ilgili bize aktardığı bilgiler eksenli yapılmıştı. Sizin isminizi Rabia hanım kendisini koruma refleksiyle ortaya serdi. Bununlada yetinmeyip sizin Alevi kimliğiniz üzerinden Alevi düşmanlığını bir kez daha konuşturdu. Konuyla ilgili haberimiz hala yayındadır ve iddialar ve merhum Ördekçi bey ile ilgili bilgi ve sorular içermektedir. https://www.alevihaber.com/rabia-minenin-facebookta-kontrolsuz-para-topladigi-iddialarini-arastirdik-45197h.htm

Esasında konu ne siz nede merhum Ördekçi beydir, konu Rabia Mine'nin Alevilere yönelik yazdıklarıdır. Bizim esas aldıgımız kısım burasıdır.

Sayın Ördekçi için 80 bin TL toplayıp sonra bu kişiyi dolandırıcı ilan etmesinin ne kadar çiğ ve ahlaksız bir tutum olduğunu anlamayan ve bunu yazarken toplanan parayı gönderenlere karşı milim sorumluluk almaması bu kişinin karakterini ortaya sermiştir.

Dediğimiz gibi konu sizinle alakalı değildi, sizi bu konuya dahil eden Rabia hanımdır.

Bizden her türlü talep ve beklentinize cevap vermeye hazırız ve sizlerin üzülmesindeki payımız oranında sizden özür diliyoruz. İnanın bizlerin Rabia Mine'nin 'Aleviler melek midir?' isimli yazdıklarıyla başlayan konuyla alakadar haklılık ve hassasiyetimiz sizin gibi bir insanın kalbini kırma veya üzülmesine sebebiyet verecek kadar önemli değildir.

Sormak istediğiniz her soru ve beklentilerinize açığız.

Dostça selam ve saygılarımızla

Alevi Haber

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler