AABK’den, suç örgütü elemanı Çakıcı tepkisi: Mafya düzeninizden korkmuyoruz!

AABK’den, suç örgütü elemanı Çakıcı tepkisi: Mafya düzeninizden korkmuyoruz!

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu (AABK), organize suç örgütü elemanı Alaattin Çakıcı’nın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef almasına sert tepki gösterdi. Konfederasyon yazılı bir açıklama yaparak, “Tam da değişim ve reform nutuklarının atıldığı

A+A-

Organize suç örgütü elemanı Alaattin Çakıcı’nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na dönük tehdit ve hakaretlerine Alevi örgütlerinden de tepki geldi.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu yazılı bir açıklama yaparak, “İçişleri Bakanı ve savcıları bu konuya dair ne yapacak?” diye soruldu. “Hiçbir baskıya boyun eğmeyeceğiz” vurgusu yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Kemal Kılıçdaroğlu’nun, kriminalliği tescilli bir mafya tipi tarafından tehdit edilmiş olması, ülkenin geldiği yeri gösterme açısından, ibretlik bir olaydır.

Bu ülkeyi yönetebilmek için mayfavari yapılardan medet umanların, bitmiş iktidar oyunlarının son demidir.

Türkiye’yi 90’lı yılların bile gerisine götürüp, siyaset, mafya ve ticaret ekseninde ülkeyi yönetmek isteyenlerin zavallılığıdır.

Tam da değişim ve reform nutuklarının atıldığı günlerde, bakalım bu ülkenin İçişleri Bakanı ve savcıları bu konuya dair ne yapacak?

Tıpkı Kılıçdaroğlu’nu linç etmek isteyenlere, diğer parti genel başkanlarına en iğrenç dille hakaret eden ve hedef gösterenlere bir şey yapılmadığı gibi, tabi ki bu konuda da bir şey yapılmayacak.

Mafya ile el ele kirli işlere yönelip, faili meçhullerle yaşamdan koparılan bu ülkenin aydınlarının ahı, ailelerinin isyanı orta yerde dururken, düşünce suçluları hapsedilip mafya liderleri serbest bırakılırken, muktedirden adalet beklemenin beyhude olduğunu biliyoruz.

“18 YILDIR GERİLİM İKLİMİNDEN DAHA NE KADAR NEMALANABİLDİĞİNİZİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ?”

Ülkeyi 18 yıldır yönetenlere soruyoruz: Huzur ve barış içerisinde yaşayabileceğimize dair umudumuzu kaybetmediğimiz ülkemizin, içine sürüklendiği kutuplaşma ve gerilim ikliminden daha ne kadar nemalanabildiğinizi düşünüyorsunuz?

Kin ve nefret dili ile barbarlığın sorumsuzca körüklenmesi, ülkemizi geçmişte yaşadığımız ve yaralarını henüz saramadığımız toplumsal acılarla karşı karşıya bıraktığını hala öğrenemediniz mi?

Kapımıza yazılan ‘Aleviye Ölüm’ ve ‘X’ işaretleriyle birlikte, korku içerisinde yaşamamız istenirken, Dersim, Maraş, Çorum’da kitleler halinde katledilirken, bize reva görülen bu zulüm yetmedi mi ki şimdi de özel af ile serbest bırakılan mafya bozuntularını üzerimize salıyorusunuz.

Bu ve benzeri yöntemlerle, demokrasiden, barıştan, özgürlüklerden yana duruşumuzdan vazgeçeceğimizi, bizleri korkutabileceğinizi mi sanıyorsunuz?

“NE SİZLERDEN NE DE MAFYA DÜZENİNİZDEN KORKUYORUZ”

Ne sizlerden, ne de temsil ettiğiniz mafya düzeninizden korkmuyoruz.

Mafyatik yapılar ve onlarla iş tutanlara karşı, toplumun tüm kesimlerinin ortak mücadele ruhuyla birlikte dik durmaya devam edeceğiz.

Bundan dolayı, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit ve hakaretleri kınarken, adalet, özgürlük, demokrasi ve eşit yurttaşlık taleplerimizin yerine getirilmesi için yürüttüğümüz mücadele sürecinde hiçbir tehdide ya da baskıya boyun eğmeyeceğiz.”

PİRHA/ANKARA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.