Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya’dan 'İki gözüm Ahmet' filmine sert tepki

Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya’dan 'İki gözüm Ahmet' filmine sert tepki

Ahmet Kaya’nın hayatının anlatıldığı iddia edilen ''İki Gözüm Ahmet'' filmine ilişkin basın açıklaması yapan Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, “Bunların benim gözümdeki tanımı kifayetsiz muhterislerdir” dedi.

A+A-

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, sanatçının hayatını anlattığı iddiasıyla çekilen mevcut film girişimlerine dair dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Ahmet Kaya’nın Malatya’dan Paris’e uzanan hayat hikayesini sinemaya taşıyacağı belirtilen ve adının ‘İki Gözüm Ahmet’ olduğu açıklanan filme ilişkin Kaya’nın Eşi Gülten Kaya, avukatları ile birlikte basın açıklaması gerçekleştirdi. 

Geçen aylarda basında ve sosyal medyada Ahmet Kaya’nın hayatını konu eden bir film yapılacağına dair söylentiler sanatçının hayranları ve sinemaseverler açısından heyecanla karşılandı. Sonrasında Kaya’nın ailesi yaptığı yazılı açıklama ile birlikte bu tür girişimlere kesinlikle izin verilmeyeceğini belirtti. Bu açıklama sonrasında projeye yönelik heyecan yerini tartışmalara bıraktı. Ailenin filmin çekilmesine dair hiçbir rızası olmamasına rağmen, filmin çekileceğine dair haberlerin devam etmesi üzerine “bilgi kirliliğini ortadan kaldırma maksadıyla” Kaya ailesi ve avukatları bugün Beyoğlu’ndaki Cezayir Toplantı Salonu’nda konuya dair basın açıklaması gerçekleştirdi.

"BAZI KİFAYETSİZ MUHTERİSLERİN..."

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya mevcut film girişimlerini sert bir dille eleştirdi.

“Ahmet Kaya ile hayatında ne fiilen ne de düşünsel olarak tek bir kez dahi yan yana gelmemiş ve daha da önemlisi onun hakkında en ufak bir fikri dahi bulunmayan bazı kifayetsiz muhterislerin Ahmet Kaya’nın aziz hatırasını pervasızca incitmelerine ve talan etmelerine, onu özleyen, öğrenmek isteyen, ya da onunla ilgili yeni bir şeyler izlemeyi veya dinlemeyi arzu eden milyonlarca hayranını istismar etmelerine, yanıltmalarına, hayal kırıklığına uğratmalarına daha fazla seyirci kalamazdık” diyen Gülten Kaya, bahsi geçen film girişiminde Ahmet Kaya’nın eserlerine ve gerçek hayat hikâyesine yer verilmediğini belirtirken benzer “film” ya da “filmleri” yapmaya çalışanların “sanat hırsızları” olduğunu söyledi.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.