AKP'li Bakan'ın cami itirafı

AKP'li Bakan'ın cami itirafı

Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu: Cami israfı var. Öncelik neyse ona yönelinmeli. Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, Türkiye’de bazı yerlerde...

A+A-

AKP'li Bakan'ın cami itirafıDevlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu: Cami israfı var. Öncelik neyse ona yönelinmeli.

Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu, Türkiye’de bazı yerlerde ihtiyaçtan fazla cami bulunduğunu belirterek, birbirine çok yakın camilerin “israf” olduğunu söyledi.

Meclis Genel Kurulunda AKP Sinop Milletvekili Abdurrahman Dodurgalı’nın Cami Haftası ile ilgili yaptığı konuşmaya karşılık veren Yazıcıoğlu, şunları söyledi:

“Camiler sosyal hayatımızın önemli bir unsurudur. Mimarı tarzlarının daha gelişmiş şekilde olması gerekir. Bir yerde cami varken, aynı yerde bir başka cami yapmak israfa girer. Bu konuda din görevlilerimiz vatandaşlarımızı uyarmaktadırlar. Öncelik neyse ona yönelinmeli. Camiyse cami, okulsa okul, sağlık ünitesi ise sağlık ünitesi yapılmalı. Ülkemizin ihtiyacı ne taraftaysa vatandaşlarımız da o tarafa yönelmeli” dedi.

Yazıcıoğlu, din görevlilerinin vatandaşları aydınlatma görevlerinin bulunduğunu ve bunun için de eğitim seviyelerinin yükseltilmesi gerektiğini söyledi. Yazıcıoğlu, din görevlilerinin eğitim seviyelerinin önce iki sonra da dört yıla tamamlanması için gayret gösterildiğini bildirdi.

ANKA
03.10.2007

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.