1. HABERLER

  2. ALEVİ HABER

  3. ALEVİ HABER: 'Darmstadt Cemevi' adıyla Şia misyonerliği yapan sahte Alevi oluşumuna cevabımızdır
ALEVİ HABER: 'Darmstadt Cemevi' adıyla Şia misyonerliği yapan sahte Alevi oluşumuna cevabımızdır

ALEVİ HABER: 'Darmstadt Cemevi' adıyla Şia misyonerliği yapan sahte Alevi oluşumuna cevabımızdır

Resmi olarak AABF'ye bağlı ama kalben İran Şiasına ve onun içimizdeki uzantılarının barınağı ve platformu olarak çalışan sahte Alevi yapılanmasına Alevi Haber sözcüsü Hasan Erdal cevap verdi.

A+A-

''Darmstadt Cemevi'' isimli sahte Alevi oluşumunun sözde yönetim kuruluna açık mektup;

Sitemize karşı yaptığınız yazılı açıklamanın giriş kısmında ''Darmstadt Alevi Kültür Merkezi Cemevi olarak daha önce “PİRİNCİN İÇİNDEKİ BEYAZ TAŞLAR'A CEVABIMIZDIR“ başlıklı yazılı bir açıklama yapmıştık.. '' demişsiniz!

4.7.2017 yılında yaptığınız bu açıklamanızı hem kendi arşivimizde hemde size ait Facebook sayfasında bulunuyor ve açıklamanın ana gövdesi Hacı Bektaş bildirisini reddinizle alakalı ve şu şekilde başlıyor.

KAMUOYUNA YAPILAN AÇIKLAMA
´´PİRİNCİN İÇİNDEKİ BEYAZ TAŞLAR´´A CEVABIMIZDIR

Bizler, Darmstadt ve Çevresi Alevi Kültür Merkezi Yönetim Kurulu olarak, 04.07.2017
tarihinde Hacıbektaş´da kendi başına buyruk sözde Alevi Pirleri ve aydınları tarafından açıklanan ´´Alevi yol ve erkan´´ bildirisini kabul etmiyoruz. Ve şiddetle karşı çıkıyoruz.

Bu açıklamayla bizleri bir nevi 2017 Hacı Bektaş Bildirisi imzacılarıyla ilişkilendiriyorsunuz.

Bundan asla gocunmayız.

Bizler biliyoruz ki;

Sizler; aç gözlü, nefsi dönmüş, narsist, işbirlikçilerle iş tutmuş ve devletin istediği biatcı, can değil-kul olmaya razı, sormayan, sorgulamayan bir nesil yetiştirmek için Bolu beyi Ali Yaman, şiacı Müslim Kaya, işbirlikçi İzzettin Doğan, tüccar Derviş Tur, Tuncelili Arap Yüksel ve benzerinin aldıkları ihaleye biat etmiş işbirlikçi asimilayoncu misyonerlersiniz.

Sizler; Şia-Caferiliği yaymak için Alevi etiketiyle aramıza sürülmüş sözde Alevi Akademisi, Ocakzadeler toplantısı, Şiacı eğitim kampları düzenlemekle yetinmeyenlersiniz.

Sizler; 30-40 yıl evvel Malatya-Fethiye, Dersim-Pülümür veya benzeri Alevi yerleşim yerlerinden Avrupaya göçmen olarak gelen insanlarımızın aklını bulandırıp, insanlarımızı kandırarak Necef, Kerbela, İran ve Irak Şii camilerine, Umreye ve Hac‘ca götürenlersiniz.

Sizler; Aleviliği topraklarımızdan söküp İran ve Irak eksenli bir tarifle yeniden tanımlama görevini üstlenmiş işbirlikçi İran piyonlarısınız.

....

Şimdi soracağımız sorulara onurluca cevap vermenizi istiyoruz:


1- Yaptığımız ve ses kaydıyla delilleriyle ortada olan haberimizde misyoner Müslim Dedenizin dediklerini siz sözde Alevi Cemevi yöneticileri olarak hangi çapsızlıkla ve utanmazlıkla 'bu haber yalandır' diyebiliyorsunuz?


2- Sizler 'bu haber yalan haberdir' diye açıklama yapınca haber yalan mı olacak, ses kaydında konuşan ve AABF'yi ve İbrahim Ergin'i hedef alan kişi Müslim dedeniz değil mi?


3- Kendinizi hala kısmen 'Alevi' gördüğünüzü düşünüyor ve soruyoruz: Laik ve İlerici olması gereken Alevi kadınlarını (eşlerinizi, kızlarınızı, teyzelerinizi, bibilerinizi, halalarınızı, ablalarınızı, yengelerinizi) kara çarşafa büründürüp İran ve Irak Şia camilerinde turlatmaktan hiç utanmıyor musunuz?


4- Malatya-Fethiyeden, Dersim-Pülümür'den kaç akrabanız, hısımınız, komşunuz İran',a Irak'a, Necef'e gitmiştir, gittiği görülmüş, duyulmuştur?

5- Bu yerleşim yerlerini geçelim Alevi toplumunun yaşadığı coğrafyada böyle bir ziyaret gerçekliği olmuş mudur, var mıdır?

....


Aleviliği ve Alevileri budayıp, asimile etmek için geliştirmeye çalıştığınız ve altını ''İslamın özü biziz'' diye doldurmaya çalıştığınız proje büyük İran projesinin Alevilik ayağını oluşturmaktadır ve karanlık bir projedir.

Bu projenin son durağı Çerkezköy'dür.

Bu projenin bir sonraki durağı Müslimin 1 buçuk adım önünde yürüyen bir başka çakma sözde resulullah-evladı olan Sinan Boztepe'nin yanıdır. Sinan Boztepe profilini inceleyerek varacağınız son durağı görebilirsiniz.

Sitemizle ilgili yapacağınız tüm açıklamalara misliyle, anlayacağınız dil ve üslupla cevap vereceğimizden şüpheniz olmasın.

www.AleviHaber.com sözcüsü
Hasan Erdal

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum