Alevilere küfür etti, bu hale geldi ve davacı oldu

Alevilere küfür etti, bu hale geldi ve davacı oldu

Aleviliğe ve Alevilere küfür etmesi sonucu çıkan arbedede dayak yiyen Alevi düşmanı Hasbi Saral'ın Aleviliğe ve Alevilere hakaret duruşması bu Çarşamba 17.06.2020 günü saat 09:45 de İstanbul Çağlayan adliyesinde!

A+A-

Dava 17.6.2020 günü saat 9.45'de İstanbul Çağlayan 60. Asliye Ceza mahkemesinde

Sarıyer Belediyesinden emekli olan fakat kızı CHP döneminde aynı Belediyede işe başlamış olan ve hala Sarıyer Belediyesinde çalışmakta olan Trabzon Sürmeneli Hasbi Saral isimli şahış 31.8.2018 günü eski iş arkadaşı Hasan Erol G.'ü ziyareti esnasında Alevilere yönelik sarfettiği küfürler sonrası bir tartışma çıkmış, tartışma kavgaya dönüşmüş ve kavga esnasında Alevilere ağza alınmayacak küfürler eden Trabzon Sürmeneli Hasbi Saral yemiş olduğu dayaktan dolayı Erhan Barut isimli Alevi gencimizden davacı olmuştu.

Alevi gencimiz Erhan Barut ise konuyla alakalı Hasbi Saral'dan Aleviliğe ve Alevilere hakaret etmesinden dolayı Hasbi Saral'a hakaret davası açmıştı. İşte bu dava bu Çarşamba günü görülecek.


Ne olmuştu?
Belediyedeki eski İş arkadaşlarını Ziyareti esnasında Hasan Erol G.'nin Hasbi Saral'a ''Hasbi neden emekliye ayrıldın, ne güzel maaşını alıyordun?'' diye yönelttiği soruya şu cevabı vermiştir:
''Alevi değil mi bunlar, bunların ekmeği yenmez , çıktım yukarı (Bld. Başkanını kasdederek), ''Alevi değilmisiniz, hepiniz Şerefsiz PKK'lısınız, hepinizin a...a  ko...m! Masaya yumruğumu vurdum, indim aşağıya'' diyerek Belediyenin CHP'nin idaresinde olmasının doğal sonucu olarak Alevilerin elinde olduğunu ima ederek Alevilere bu hakaretlerde bulunmuştur.

Sarfettiği bu hakaretleri doğru bulmayan Hasan E. G. sağduyulu davranarak  Hasbi Saral'ın agzını tutup Alevilere yönelik hakarete devam etmemesini engellemeye çalışmış, bu esnada yan masada çalışan Alevi genç Erhan Barut ile kısa süreli bir tartışma yaşamış ve daha sonra bu hakaretlerin yaşandığı Sarıyer Belediyenin 3. katındaki Destek Hizmetleri Bürosundan ayrılıp Belediye binası önünde, bu kez kapıda rastlaştığı başka iki Alevi çalışana denk gelen ve demin yukarıdaki tartışmayı kasdederek bu kez hem Alevilere hemde Erhan Barut'un ailesine ve Erhan Barut'un olay tarihinden kısa bir süre evvel kaybettiği babasına küfürler savuran Hasbi Saral araya güvenlik görevlilerinin girmiş olmasına rağmen Erhan Barut'a saldırmaya çalışmış, çıkan arbedede aldığı birkaç darbe sonucu çeşitli yerlerinden yaralanmış, daha sonra Hastaneye gidip ''Kardan Adam'' misali vucudunun büyük bir bölümünü sargı beziyle sardırıp Korakola gidip Erhan Barut isimli Alevi gencinden şikayetçi olmuştu.

Gözaltına alınan Erhan Barut tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.


Biz Aleviler bu davanın mağduru ve takipçisiyiz!

Hasbi Saral Sarıyer Belediyesinde daha evvel iki kez Alevileri hedef alan küfür ve hakretleriyle bilinen tescilli bir Alevi düşmanıdır.

AleviHaber.com olarak bu olayda doğal olarak tarafız.

Yaptığımız Haber maalesef son yıllarda ülkemizde estirilen ayrıştırma, hedef gösterme, düşmanlaştırma rüzgarından nasiplenen ve Sosyal medyadan aldığı gazla Alevileri düşman gören bir zihniyetin ürünüdür.

Şunu net olarak belirtmek isteriz ki:

Hiçbir Alevi evladı asla vicdanına, insanlığına sıgdırıpta Sünnilere veya genel olarak Müslümanlara, Hristiyanlara, Musevilere, Ateistlere asla hakaret etmezken neden hep biz Aleviler her türlü dışlanmaya, hakarete, katliama, ötekileştirilmeye maruz kalıyoruz?

Nedenini çok iyi biliyoruz!

Bizler;
kimselerin diline, dinine, rengine, mezhebine, düşüncesine müdahale etmeyiz, ayıplamayız, sorgulamayız.
Bizi hedef alan zihniyet ise tekçi ve Faşist bir zihniyettir ve bizleri doğal düşmanı olarak görmektedir.

Bizler Pir Sultanların evladlarıyız. itlerimiz bile haram yemez!


Haber: Hasan ERDAL /AH

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.