1. HABERLER

  2. BASINDA ALEVİLER

  3. Alevilerin sorunlarını ilahiyatçılar 'çözecek'
Alevilerin sorunlarını ilahiyatçılar 'çözecek'

Alevilerin sorunlarını ilahiyatçılar 'çözecek'

Alevilerin sorunlarını ilahiyatçılar 'çözecek' İSTANBUL - AKP hükümeti, bir orta oyununa dönen Alevi Çalıştayı'nda...

A+A-

Alevilerin sorunlarını ilahiyatçılar 'çözecek' Alevilerin sorunlarını ilahiyatçılar 'çözecek'

İSTANBUL - AKP hükümeti, bir orta oyununa dönen Alevi Çalıştayı'nda rotayı sünni ilahiyatçılara çevirdi. Alevi Çalıştayı'nın 3.'sünün bileşimi ilahiyatçı profesörler ve Diyanet İşleri Başkanlığı temsilcilerinden oluşacak.

Alevi Çalıştayı'nın 3. oturumu 19 Ağustos'ta yapılacak. AKP hükümeti, Alevilerin sorunlarını ilahiyatçılarla omuz omuza çözecek. Ankara Bilkent Otel'de gerçekleşecek çalıştayda Alevilikle ilgili çalışmaları olduğu ileri sürülerek bir çok ilahiyatçı ve Diyanet İşleri Başkanlığı temsilcilerinden oluşan 35 katılımcı bulunacak.

Çalıştaya katılacaklar arasında ilahiyat profesörlerinden Ethem Ruhi Fığlalı, Yaşar Nuri Öztürk, Mehmet Görmez, İlhami Güler, Hasan Onat, Sönmez Kutlu, Mehmet Akif Aydın, Ömer Özsoy bulunuyor. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü İrfan Aycan ve Tunceli Müftüsü Arslan Türk de çalıştayın katılımcıları arasında yer alıyor. Diyanet'i Başkan Yardımcısı İzzet Er'in temsil edeceği çalıştaya, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Hamza Aktan da katılacak. Moderatörlüğünü, yine bir ilahiyat uzmanı Necdet Subaşı'nın yapacağı çalıştayda, hükümeti Devlet Bakanı Faruk Çelik temsil edecek.

ATILIM - 28.07.2009