ERDOĞAN AYDIN İLE DAYANIŞMAYA!..

ERDOĞAN AYDIN İLE DAYANIŞMAYA!..

ERDOĞAN AYDIN İLE DAYANIŞMAYA!..Tarihçi Yazar Erdoğan Aydın, Roj Tv'de 'AİHM'nin zorunlu din dersleri kararı ve AKP Anayasası' ...

A+A-

ERDOĞAN AYDIN İLE DAYANIŞMAYA!..ERDOĞAN AYDIN İLE DAYANIŞMAYA!..

Tarihçi Yazar Erdoğan Aydın, Roj Tv'de 'AİHM'nin zorunlu din dersleri kararı ve AKP Anayasası'  konulu programa katıldığı gerekçesiyle önce Zaman gazetesinin ırkçı -şoven  kampanyasıyla karşı karşıya kalmış, arkasından da Cumhuriyet Gazetesi tarafından işinden atılmıştır.

Cumhuriyet Gazetesi'nin, yazarı Erdoğan Aydın'ı, siyasi linç kampanyası karşısında basın ahlakı ve düşünce özgürlüğü çerçevesinde sahiplenmesi gerekirken, işine son vererek ırkçı-şoven yaklaşım ile aynı kulvarda yer alması, düşünce özgürlüğü açısından nerelere savrulduğumuzu göstermesi bakımından son derece düşündürücüdür.

Bununla da yetinmeyen Cumhuriyet gazetesi, yazarın Cumhuriyet Kitapları’nda basılmış 8 kitabını TÜYAP Kitap Fuarından çekmesi ve duyurusunu yaptığı söyleşisini iptal etmesi ise durumun vahametini daha da arttırmaktadır.

Cumhuriyet Gazetesi yönetiminin bu kararı, basın ve düşünce özgürlüğü tarihimiz açısından ibret vericidir. Erdoğan Aydın'ın sadece düşüncelerini ifade etmesi nedeniyle işten çıkarılması, insan hakları ve düşünce özgürlüğü açısından kabul edilemez.

Ülkemizin, her zamankinden daha çok aydınlanmaya, ifade özgürlüğü ve barışa ihtiyaç duyduğu böylesi bir ortamda, medyatik bir linçle karşı karşıya kalan Erdoğan Aydın'ın maruz kaldığı bu uygulamayı kınıyor, sizleri dayanışmaya davet ediyoruz.

Prof. Dr Tahsin Yeşildere  Feyyaz Yaman  Nimet Tanrıkulu

Esat Korkmaz  Ahmet Koçak

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.