FEDA Kadın Meclisi’nden HDP’ye destek: Bu olayın takipçisi olacağız

FEDA Kadın Meclisi’nden HDP’ye destek: Bu olayın takipçisi olacağız

FEDA Kadın Meclisi, HDP İzmir İl Örgütü’ne yapılan saldırıyı kınayarak “Bizler bu nefreti, kana susamışlığı Dersim’den Çorum’dan, Sivas’tan, Gazi’den, Cizre’den, Sur’dan, Roboski’den ve daha nice katliamlardan iyi biliyoruz. Gerçek katiller yargılanıncay

A+A-

HDP İzmir İl Örgütüne yapılan silahlı saldırıya bir tepki de Demokratik Alevi Federasyonu (FEDA) Kadın Meclisi’nden geldi.

Yazılı bir açıklama yapan FEDA Kadın Meclisi, ‘Siyaset üretemeyenler, halkın sorunlarına gerçek cevaplar bulamayanlar, tarihte olduğu gibi bugün de kaos yaratarak ve ondan beslenerek iktidarlarını karanlık elleri devreye sokarak ayakta tutma girişimlerine devam ediyorlar’ dedi.

“HDP, TÜRKİYE’DE YENİ BİR SES OLMANIN İDDİASINI TAŞIDIĞI GÜNDEN BU YANA HEDEFTE”

FEDA Kadın Meclisi’nin açıklamasında “Temel düşüncesini halkların, inançların, kadınların, gençlerin kendilerini özgür ve eşit bir temelde ifade edebilmesinden; ekolojiden, çok kültürlülükten alan HDP, siyasete başladığı, örgütlediği, bir arada durmayı başardığı tüm dinamikleriyle hayata, siyasete, Türkiye’de yeni bir nefes yeni bir ses olmanın iddiasını taşıdığı günden bu yana hep hedef haline getirildi. Buna karşılık halkların, inançların ve kadınların mücadelesinden yakından tanıdıklarımız katil, çeteci ve mafyavari güruhuyla kan dökmeye insanlık dışı vahşetiyle halklar arası çok derin bir ayrılığa ve savaşa onay vererek kendisine yaşam alanı sağlıyor” ifadelerine yer verdi.

“BİZ BU NEFRETİ DERSİM’DEN, SİVAS’TAN, ÇORUM’DAN BİLİYORUZ”

Deniz Poyraz’ın katledildiğini büyük bir üzüntüyle öğrendiklerini belirtilen FEDA Kadın Meclisi, açıklamaya şu sözlerle devam etti:

“İzmir’de polisin her an gözetimi ve kontrolü altında bulunan HDP il binasına güpegündüz bir soysuz, katil bir çeteci giriyor ve genç bir kadın yoldaşımız olan Deniz Poyraz’ı önce rehin alıyor ve ardından da onu infaz ediyor. Daha sonra katledecek başka partilileri aramaya koyuluyor, bulamayınca Sabahat Tuncel’in resmine ateş ediyor. Bizler bu nefreti, kana susamışlığı Dersim’den Çorum’dan, Sivas’tan, Gazi’den, Cizre’den, Surdan, Roboski’den ve daha nice katliamlardan iyi biliyoruz. Daha önceki katliamlarda olduğu gibi bu şahısın da örgütlü, bilinçli bir şekilde HDP’ye yönlendirildiği açıktır. Bu katilin arkasındaki güçler açığa çıkarılmadıkça bu tür katiller her yerde bu suçları işlemeye devam edeceklerdir.”

“KADIN MECLİSİ OLARAK BU OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Yapılan açıklamada son olarak, “Bizler Türkiye’nin aydınlık ve özgürlük isteyenleri ile ya yana olmaya; adil eşitlikçi bir Türkiye siyaseti ve toplumsal yaşamı tüm baskılara katliamlara rağmen sürdürenlerle birlikte yol yürümeye ve bu katil güruhu yargılanıncaya dek mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Başta Deniz Poyraz canın ailesine, İzmir halkına, HDP camiasına baş sağlığı ve sabır diliyoruz.  Gerçek katiller yargılanıncaya kadar FEDA kadın meclisi bu olayın takipçisi olmaya devam edeceğiz” denildi.

(HABER MERKEZİ)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.