1. HABERLER

  2. ALEVİ KURUMLARINDAN

  3. FUAF olarak 29 Aralıkta düzenlenen Köln Mitingini destekliyoruz!
FUAF olarak 29 Aralıkta düzenlenen Köln Mitingini destekliyoruz!

FUAF olarak 29 Aralıkta düzenlenen Köln Mitingini destekliyoruz!

FUAF olarak 29 Aralık’ta düzenlenen Köln Mitingini destekliyoruz!Bu konuda bütün Alevi Kültür Merkezlerimizi ve İnanç...

A+A-

FUAF olarak 29 Aralık’ta düzenlenen Köln Mitingini destekliyoruz!FUAF olarak 29 Aralık’ta düzenlenen Köln Mitingini destekliyoruz!

Bu konuda bütün Alevi Kültür Merkezlerimizi ve İnanç özgürlüğüne inanan, farklı kültürlere saygı göstermekten yana olan herkesi de bu mitinge davet ediyoruz.

23 Aralık 2007 tarihinde Alman 1. kanalı ARD’de yayınlanan TATORT adlı polisiye dizinin "Wem Ehre gebührt" (Namusuma Layık Olmak) adlı bölümünde Alevilere hakaret edilerek Alevi toplumu rencide edilmiştir.

‘’Tatort’’ adlı dizide Alevi olarak gösterilen bir babanın kızına tecavüz etmesi ve bu aşağılık tavrın Alevilere yönelik yüzyıllardır devam eden ‘’Mum söndü’’ iftirasını çağrıştırması bizleri de derinden yaralamıştır.

Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu (FUAF) olarak, ARD ve NRD Televizyon Yetkililerinin Alevilere yönelik rencide edici tutumunu şidetle kınıyor ve AABF’nin, 29 Aralık Cumartesi günü Köln’de saat 13:00’de, düzenledigi MİTİNGE katılarak destekliyoruz!

Bu konuda bütün Alevi Kültür Merkezlerimizi ve İnanç özgürlüğüne inanan, farklı kültürlere saygı göstermekten yana olan herkesi de bu mitinge davet ediyoruz.

FUAF GENEL YÖNETİM KURULU
Strasbourg, 25.12.2007

NOT: Miting için Fransan’in çeşitli bölgelerinden otobüsler kalkacaktır, konu ile ilgili geniş bilgileri aşagida belirtilen sorumlulardan ve ya AKM Başkanlarından alabilirsiniz.

GENİŞ BİLGİ İÇİN:

FUAF Alsace 1.Bölge sorumlusu: Hasan-Hüseyin KARTAL Tel: 06.26.24.71.16
FUAF Alsace 2.Bölge sorumlusu: Veli Özkan Tel: 06.22.85.63.62
FUAF Lorraine Bölge sorumlusu: Enver Kaplan Tel: 06.80.88.15.28
FUAF Güney Bölge sorumlusu: Ali USTA Tel: 06.37.88.97.11

http://www.alevi-fransa.com/ 
AHA - 25 Aralık 2007

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.