”Halkıma İhanet ettim” diye Arif Sağ’a Tepki

”Halkıma İhanet ettim” diye Arif Sağ’a Tepki

Hangi halkından bahsediyorsun bilmiyorum ama eğer Alevi halkını kastediyorsan sen halkına belindeki silahı çekemeyip 33 kişinin ölümünü seyrederek Sivas Madımak’ta ihanet ettin!

A+A-

Arif Sağ, bir TV kanalında arabesk müzik yaptığı bir dönemle ilgili “Bunu ben de yaptım. Ben o zaman kalktım özür diledim ihanet ettiğimi söyledim. Ben kendi halkıma geldiğim insanlara böyle bir dönem ihanet ettim. Bunu bilerek mi yaptım bilmeyerek mi yaptım çok farklı bir şey ama ben onu kendi açımdan bir ihanet” açıklama yapması, müzikseverleri ikiye böldü.

Sağ’ın bu açıklamaları MESAM’da sıkıntı yaşadığı Orhan Gencebay’a gönderme olarak değerlendirilirken, arabesk müzik tutkunları da Sağ’a tepki gösterdi.

‘HALKINA DEĞİL KENDİNE İHANET ETTİN!’

Usta sanatçıya bir tepki de ‘Yıkılmışım Ben’, ‘Mutlu Ol Yeter’, ‘Yalnızım’, ‘Yalan’, ‘Kurşuna Gerek Yok’, ‘Benim Hayatım’ gibi birçok arabesk eserde imzası bulunan Burhan Bayar‘dan geldi. Bayar, Arif Sağ’a “İnsanlar müzikle halkına ihanet edemez müzik konusunda müsterih ol” diye seslenerek, şöyle dedi: “Hangi halkından bahsediyorsun bilmiyorum ama eğer Alevi halkını kastediyorsan sen halkına belindeki silahı çekemeyip 33 kişinin ölümünü seyrederek Sivas Madımak’ta ihanet ettin! Hâlâ emekli maaşı aldığın TBMM’de tek bir önerge bir mücadele vermeyerek, seni seçenlere ihanet ettin! Neşet Ertaş gibi bir ‘derya’yı kıskanarak ona verilen ödüle tepki koyarak alevi bir ozana, sanata ihanet ettin! 2008 yılından bu yana yaptığın bilinçli hakaretlerle MESAM’ın kasasını haksız, hırsız bestecilikle, müzikle alakasız silikleri MESAM’a doldurarak eser sahibine, hakka ihanet ettin! MESAM seçimi var yaşın gelmiş son viraja. Ağır hastasın sadece Orhan Gencebay’ı karalamak için bu müziği yapanları halka ihanet olarak göstermen senin kişiliğini açıkça gösteriyor. Sayın Arif hocam 17 yaşımdan beri sizi tanırım, binlerce albüm çaldık. Yurt içinde-yurt dışında sayısız konserler verdik. Sen böyle değildin! Etrafına her daim güçsüz kullanacağın kişileri doldurarak sen kendini bitirdin. Adaletin yok oldu. Etrafına bir bak Ssanatına hayat felsefene uyan kaç kadeh arkadaşın var? Bana kalırsa sen halkına değil, Arif Sağ’a ihanet ettin!”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.