1. HABERLER

  2. ALEVİ HABER

  3. Hamza Aksüt sosyal medya tetikçiliğine soyundu
Hamza Aksüt sosyal medya tetikçiliğine soyundu

Hamza Aksüt sosyal medya tetikçiliğine soyundu

Hamza Aksüt tarafından yönetilen Facebook 'Aleviyiz' isimli sayfadan Alevi camiasının yakınen tanıdığı isim Sosyolog İbrahim Ergin aşağılık bir üslup ve resmi yayınlanıp hakaret edilerek hedef gösterildi.

A+A-

Aleviler arasında Caferilik/Şiilik düzleminde duruşuyla tanınan Hamza Aksüt kısa bir süre evvel Sosyolog İbrahim Ergin'in yayınladığı sitemizde de yayında bulunan ALEVİ KIZILBAŞLARDA EVLADI RESUL VE SEYYİDLİĞİN ÇIKIŞI yazısı sonrası tüm ahlak ölçülerini zorlayarak yanında dolaştırdığı online elemanlarıyla bu ilgili yazıya itirazlarda bulunmuş, hakaret ve tehditvari yorumlarla yazı sahibi ve diğer yorumculara sataşmıştı.
Saldırganlığı sonuç vermeyince bu kez kendi sayfasında İbrahim Ergin'in yalanladığı bazı iddialarda bulundu.
İlgili yazısı:
hamza-aksut-tetikci-iftiraci.jpg

Bu yazısını kendisi gibi düşünen çevresindeki  bazı isimler onaylarken, Hamza Aksüt saldırganlığı ve hedef gösterme çitasını dahada yükselterek öz babasını hedef göstersen tükürüp, taşlayacak cahiller takımının önüne atmak için bu kez Facebook sayfası ALEVİYİZ'i devreye soktu.

Facebookta ALEVİYİZ adıyla yayın yapan ve yörüngesi İran Şiiliği olan ama Alevi söylemleri üzerinden yayın yapan Hamza Aksüt güdümündeki sayfasında Alevi araştırmacı Sosyolog İbrahim Ergin'in üzerine hakaret yazılı bir resmini altına imzasını atıp yayınlayarak yüzlerce cahil insanın küfür ve hakaretler etmesinin hem önünü açtı hemde bu yönde tetikçilik yaptı.

hamza-aksut-siaci-tetikci-iftiraci-facebook.jpg

Bu saldırganlık duyarlı ilerici, laik ve demokrat Alevi kamuoyunun gündemine bu sabah düşünce İbrahim Ergin konuyla alakalı bir açıklama yaparak Hamza Aksüt'ün iftira üreterek kendisini sosyal medyada hedef göstertip, küfür ve hakaretlere maruz bıraktığını şu yazısıyla duyurdu.

ibrahim-ergin-aciklama.jpg

Açıklamaya yoğun ilgi gösteren Alevi kamuoyu ve duyarlı insanların Hamza Aksüt'ün bu saldırganlığını mahkum edici eleştirileri ve ilgili sayfasını Facebook yayın kuruluna şikayetleri ve tepkileri sonuç verdi ve ilgili tetikçi sunum Hamza Aksüt'ün piyonları tarafından gün içerisinde yayından kaldırıldı.


Bu gelişme üzerine İbrahim Ergin bir açıklama daha yayınlayarak duyarlılık gösteren herkese teşekkür etti.

ibrahim-ergin-aciklama-2.jpg

Türkiye ve yurt dışında Alevileri asimile etmeye çalışan Şiacıların akıl hocası ve onur konuklarından, İran'ın Erdebil tekkesi müdavimi Hamza Aksüt'ün provokasyonu ile İbrahim Ergin'in "ALEVİ KIZILBAŞLARDA EVLADI RESUL VE SEYYİDLİĞİN ÇIKIŞI" başlıklı kan kutsallığından beslenenlere karşı ezber bozan araştırma yazısı sonrasında Şiacıların iftiralarının hedefi haline gelmesinin bir tesadüf olmadığı ortadadır. Alevileri yüzyıllardır katleden İslamcıların hakaret ve iftiralarını aynı şekilde, bugün Aleviliğin özgün kimliğinin mücadelesini veren kesimlere karşı yapılması, Şiacıların da benzer zihniyetlerden beslendiklerinin kanıtıdır.

Alevileri yüzyıllardır kılıçla, süngüyle kendilerine benzetemeyen ulema zihniyeti, taktiklerini uygulayan içimizdeki mollaların hakaret, iftira ve saldırılarıyla da biat ettiremeyecektir. İbrahim Ergin gibi gericilerin yaygaralarından korkmadan "Gerçeğe Hü" diyebilme cesareti gösteren canlarımız yalnız değildir!

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
İlgili Haberler