1. HABERLER

  2. ALEVİ HABER

  3. İslamcı Nureddin Yıldız'a Tepki
İslamcı Nureddin Yıldız'a Tepki

İslamcı Nureddin Yıldız'a Tepki

Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nureddin Yıldız’ın erkeklerin kadın spiker izlemesinin caiz olmadığı yönündeki açıklamasına kadın gazetecilerden tepkiler...

A+A-

Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nureddin Yıldız’ın erkeklerin kadın spiker izlemesinin caiz olmadığı yönündeki açıklamasına kadın gazetecilerden tepkiler sürüyor.

Yıldız’ın sözlerine en son HaberTürk spikeri Ece Üner de tepki gösterdi.

Üner: Böylelerini doğurmamak lazım

Üner, HaberTürk’teki Enine Boyuna programındaki tartışmada “Böylelerini doğurmamak da bizim elimizde” dedi.

Üner “Bulundukları yerlere kadınlar sayesinde geliyorlar, ilk fırsatta kadınları aşağılıyorlar. Ben sürekli söylüyorum kadın ki doğuran, onu yok etmek her yerden yani yaşam alanından, iş hayatından yok etmek yaşamı yok etmektir. Bir de böylelerini doğurmamak da bizim elimizde. Bunları söyleyenleri spikerlik yapmak caiz değildir diyenlere söylüyorum” şeklinde konuştu.

Ardor: Ben cinsel obje değilim

Yıldız’ın sözlerine TV EM spikeri Pınar Işık Ardor da “Ne kadar çocuk yapmamız gerektiğinde nasıl doğrum yapmamız gerektiğine kadar halimize karıştınız” diyerek tepki göstermişti.

Ardor’un sözleri şöyleydi:

“Ya kardeşim her halimize karıştınız. Ne kadar çocuk yapmamız gerektiğinden, nasıl doğum yapmamız gerektiğine kadar, hamileyken sokağa çıkmamızdan çalışmamıza kadar.

“Bakan Müezzinoğlu’nun haddini fazlasıyla aştığı düşündüğüm, sayın bakan kusurumuza bakmasın ama bu ülkede binlerce kadın anne olmayı da hayal ediyor, belki de imkanı olmuyor. Kadınlara bu şekilde yaklaşmak Türkiye Cumhuriyeti’ne, bakanlarına, İslam yazarına yakışmıyor.

“Ben bu masada bu görevi icra ederken bir seks objesi değilim, bir cinsel obje değilim, beni ve benim gibi meslaktaşlarımı bu şekilde itham eden bir İslam yazarını şiddetle kınıyorum ve derhal özür dilemesini talep ediyorum.”

Yıldız: Bakmakla bakmak arasında fark var

Yıldız internette yer alan videosunda şunları söylemişti:

“Bir erkeğin kadına bakması caiz değildir. Kadın, bir erkeğin bakması durumunda kalbine şeytanın fitne sokabileceği bir noktadadır.

“Bir erkeğin haber sunan bir kadını izlemesiyle, bir erkeğin haber sunan kadını izlemesi aynı değildir. Erkeğin haber sunan bir kadını izlemesi caiz değildir.”

Yıldız, konuşmasında,  “Bakmakla bakmak arasında fark var diyerek” kadınların erkek spiker izlemesininse caiz olduğu görüşünü belirtti. (EA)