1. HABERLER

  2. BASINDA ALEVİLER

  3. İzzettin Doğan moralini yükseltmiş!
İzzettin Doğan moralini yükseltmiş!

İzzettin Doğan moralini yükseltmiş!

İzzettin Doğan moralini yükseltmiş!(Habercem.com) - İzzettin Doğan'dan Mehmet Ali Erbil'e: “Kötü niyetinin olmadığını, insanları...

A+A-

İzzettin Doğan moralini yükseltmiş!
İzzettin Doğan moralini yükseltmiş!

(Habercem.com) - İzzettin Doğan'dan Mehmet Ali Erbil'e: “Kötü niyetinin olmadığını, insanları mutlu etmek için uğraştığını biliyoruz. Sen de olmasan kim güldürecek bizi televizyonlarda” 
 
Mehmet Ali Erbil Uğur Dündar’la Tunceli’ye dede eli öpmeye gidiyor.

Canlı yayında yaptığı 'Mum söndü' patavatsızlığıyla büyük tepki çeken Mehmet Ali Erbil Tunceli yolcusu...

O sözlerden sonra programı yayından kaldırılan Mehmet Ali Erbil, Uğur Dündar'la Tunceli'ye gidiyor. MALİ burada Dede eli öpüp Alevilerden özür dileyecek. Bu iddiaları kaleme alan isim ise Milliyet Gazetesi Cadde eki yazarı Ali Eyüpoğlu.

İşte Eyüpoğlu'nun o yazısı:

MEHMET ALİ ERBİL TUNCELİ YOLCUSU

Mehmet Ali Erbil’i kafa dinlemek için gittiği Girne’de üzgün ama güçlü gördüm  

47’nci Altın Portakal Film Festivali için çarşamba günü geldiğim Antalya’dan bir günlüğüne firar edip Kuzey Kıbrıs’a geçtim. Girne’deki ilk durağım Rocks oldu. Çünkü canlı yayındaki ‘iş kazası’ndan sonra programı yayından kaldırılan Mehmet Ali Erbil’in kafa dinlemek için Rocks’a geldiğini öğrendim.

Taksiye atlayıp gittim.

Erbil’i üzgün, ama güçlü gördüm. “Benim de Güner Ümit gibi televizyonculuk hayatım biter mi?” gibi bir endişesi yoktu.

Erbil, “35 yıldır televizyonlarda program yapıyorum. Bugüne kadar alevileri rencide edecek bir söz çıktı mı benim ağzımdan? Altı yıldır evimde çalışan karı- koca alevi. En azından onlar biliyorlar benim alevilere karşı olan sevgimi” dedi. Özellikle İzzettin Doğan’ın, “Kötü niyetinin olmadığını, insanları mutlu etmek için uğraştığını biliyoruz. Sen de olmasan kim güldürecek bizi televizyonlarda” sözlerinin moralini yükselttiğini söyledi.

Erbil’e en büyük destek ise Tunceli’den geldi.

Muhtar köye davet etti

Tunceli’den bir köy muhtarı Erbil’i arayıp, “Bizlere karşı iyi niyetinden en küçük bir şüphemiz yok. Senin Atatürkçü duruşunu, dünya görüşünü beğeniyoruz” deyip, onu köyüne davet etti.

Erbil, bugün ya da yarın o köyün ‘Fahri Muhtarı’ olan Star Haber’in patronu Uğur Dündar’la birlikte Tunceli’ye gidecek. Tunceli’de ‘Dede’lerin elini öpüp, alevilerin gönlünü alacak ve çok geçmeden yeniden ekranlarda olacak. Bundan önce de iki kez canlı yayında gaf yapan ya da ‘iş kazası’ geçiren Erbil, sempatikliğiyle kısa sürede insanların gönlünü almayı bildi. Kanaatim o ki bu kez de öyle olacak ve Erbil, çok geçmeden ekranlara dönecek.

Ali Eyüboğlu -

<!--

var prefix = 'ma' + 'il' + 'to';

var path = 'hr' + 'ef' + '=';

var addy31681 = 'aeyuboglu' + '@';

addy31681 = addy31681 + 'milliyet' + '.' + 'com' + '.' + 'tr';

var addy_text31681 = 'aeyuboglu' + '@' + 'milliyet' + '.' + 'com' + '.' + 'tr';

( '' );

31681 );

( '' );

//-->n

<!--

( '' );

//-->

<!--

( '' );

//-->


Milliyet - 11 Ekim 2010