1. HABERLER

  2. BASINDA ALEVİLER

  3. Kepenek Frankfurt'a uçtu
Kepenek Frankfurt'a uçtu

Kepenek Frankfurt'a uçtu

Kepenek Frankfurt'a uçtu   İSFALT’a 4 milyon Euro’luk danışmanlık hizmeti veren Eurasfalt’ın sahibi Serdar Kepenek’in...

A+A-

Kepenek Frankfurt'a uçtu  Kepenek Frankfurt'a uçtu 
 
İSFALT’a 4 milyon Euro’luk danışmanlık hizmeti veren Eurasfalt’ın sahibi Serdar Kepenek’in 20 Mart tarihinde Hürriyet’te "Asfalt Şirketiyle Büyük Vurgun" başlığıyla çıkan haberin ardından Frankfurt’a gittiği ortaya çıktı.

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İSFALT’a 4 milyon Euro’luk danışmanlık hizmeti veren Eurasfalt’ın sahibi Serdar Kepenek, CHP, İBB Başkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının gazetelerde yer aldığı gün, ilk uçakla Frankfurt’a gitti.

24 Ocak’ta Atatürk Havalimanı’ndan evinin olduğu Hamburg’a uçan Kepenek 7 Şubat günü İstanbul’a geri döndü. 20 Mart’ta Hürriyet Gazetesi’nde "Asfalt Şirketiyle Büyük Vurgun" başlığıyla çıkan haberin ardından bu kez Frankfurt’a gitti.

Ortaköy’deki dubleks daire

Kepenek, Ortaköy Şıracı Sokak Venüs Apartmanı’nın 4 No’lu dairesindeki dubleks evini satın aldıktan sonra belediyeye 17 Ekim 2007’de beyan etti. Yaklaşık 400 metrekare büyüklüğündeki daire için 2008’deki rayiç bedel 98 bin 782 liraydı. Kepenek’in evinin bu yılki rayiç bedeli ise 104 bin 709 lira 77 kuruş. Kepenek’in bu bedel üzerinden 209 lira emlak vergisi ödemesi gerekiyor. Geniş bir terası bulunan ev Kızkulesi, Ayasofya ve Üsküdar’ı da içine alan İstanbul Boğazı ile Marmara Denizi bağlantısını kuşbakışı görüyor. Çevredeki emlakçılar evin daha önce Sudi Özkan’a ya da gelini Elif Özkan’a ait olduğunu söylüyorlar.

Son maaşı 750 lira

Serdar Kepenek’in sigorta kaydı 11 Ağustos 1987’de başlıyor. Bu dönemdeki 20 günlük çalışmasının ardından Kepenek, 28 Temmuz 2006’da kendi şirketi GRC’den Genel Müdür olarak 3 bin 400 lira maaşla sigorta kayıtlarına geçiyor. Kepenek’in maaşı Mart 2007’de 600 liraya iniyor. Temmuz 2008’de 16 gün üzerinden 352, Ağustos 2008’de 15 gün üzerinden 350 lira maaş alan Kepenek, Ağustos 2008’den itibaren 700 lira maaşla SSK ödemesi yapıyor. Kayıtlardaki son ödeme ise Ocak 2009’a ait. Kendisine 50 lira zam yapan Kepenek’in son maaşı 750 lira. Kepenek’in toplam 925 iş gününde, toplam kazancı 38 bin 902 lira 98 kuruş.

HÜRRİYET - 25 Mart 2009

Serdar Kepenek kelebek oldu, uçtu
 
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu, dün "Ekonomik Krizin İstanbul Halkı Üzerindeki Etkileri" konulu araştırma sonuçlarının açıklandığı toplantıya katıldı.

Kılıçdaroğlu, gazetecilerin Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İsfalt’a 2007’de 4 milyon Euro’luk danışmanlık hizmeti veren Serdar Kepenek’le ilgili soruları üzerine şöyle dedi: "İstanbullu’nun cebinden alınan 4 milyon Euro var. Serdar Kepenek, kelebek oldu, uçtu. Kadir Topbaş, asfalt olayıyla hiç ilgilenmiyor. Sanki İSFALT, Topbaş’a bağlı değil de bana bağlı. Kendisinin görünürde İBB Başkanı olduğunu biliyorum. O zaman Sayın Başbakan bu soruyu yanıtlar mı? Yabancı birinin Türkiye’de çalışması için izin alınması lazım. Böyle bir izin yok. Sigorta primlerinin, gelir vergilerinin ödenmesi lazım. Böyle bir ödeme yok." Kılıçdaroğlu, turizm şirketi, restoranı, pastanesi ve döviz bürosu bulunan Alim Sudaş’ın İBB’den aldığı 4 milyon 750 bin TL ile ne yaptığını sorduğu çıkışıyla ilgili de şöyle dedi: "Uluslararası bir konferans yapıldığı söyleniyor. Büyük paralar ödeniyor. Bu parayı İBB, niçin bu konularda tecrübeli birçok kuruluş varken böyle bir kişiye verdi?" Sudaş’ın avukatı Yıldız Seferinoğlu dün bir açıklama yaparak, "Müvekkilim saygın bir işadamıdır. İddialar gerçek dışıdır ve iftiralarla ilgili her türlü yasal yollara başvuracağız" dedi.
 
HÜRRİYET - Serkan AKKOÇ / İSTANBUL - 24 Mart 2009

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.