1. HABERLER

  2. TÜMÜ

  3. GÜNCEL

  4. Örtünmeyenler fuhuş işler
Örtünmeyenler fuhuş işler

Örtünmeyenler fuhuş işler

Örtünmeyenler fuhuş işlerProfesörler, doçentler tarafından yazılan kitaplar irticanın boyutlarını gösteriyor ANKARA - Üniversitelerde...

A+A-

Örtünmeyenler fuhuş işlerÖrtünmeyenler fuhuş işler

Profesörler, doçentler tarafından yazılan kitaplar irticanın boyutlarını gösteriyor

ANKARA - Üniversitelerde türban serbestisiyle ilgili yargı süreci devam ederken türban konusunda piyasaya sunulan kitaplar, ülkede irtica tehlikesinin geldiği noktayı tüm netliğiyle ortaya koyuyor. Yazarları arasında profesörlerin, doçentlerin ve emekli müftülerin bulunduğu kitaplarda, örtünmeyen genç kızlar, “çıplak”, “iffetsiz” olarak niteleniyor, üniversitelere “erkek avlamak için gitmekle” suçlanıyor. Emekli müftü Mehmet Göktaş’ın 1 YTL’ye satılan “Örtünme Çağrısı” adlı kitabında örtünmeyenlerin “şeytanın en önemli çağrısına uyduğu” savunuluyor. Kitapta, “Dişiliğinizden, cinselliğinizden, vücudunuzdan başka sunacak bir şeyiniz yok mu insanlara” deniyor. İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdurrahman Kasapoğlu’nun, “Kadın, Modernizm ve Örtünme” adlı kitabında şu ifadelere yer veriliyor: “Dansöz gibi süslenip, çıplak, dekolte giysilerle üniversiteye gelen genç kız tahsil yapma isteğinde ne derece samimidir? Tahrik edici giysisi, ojeli tırnakları, rujlu dudakları, oynak hareketleri, iç gıcıklayan gülüşü, isterik teşviklerle dolu gamze işaretleri ile nasıl bir tahsil amaçlıyor? Yoksa avlanmak için mi gidiyor üniversiteye, kızları avlamak için bekleşen erkeklerin bulunduğu ortama?

Örtünmeyenler fuhuş işlerDiyanet Vakfı İslam Ansiklopedisi İnceleme Kurul Başkanı Prof. Dr. Bekir Topaloğlu’nun kaleme aldığı “İslam’da Kadın” kitabında tesettür takmamanın fuhuş anlamına geleceği savunuluyor. Kitapta, “Tesettür, olsa olsa erkekte genel bir kadın vücudunu tanıma merakını meydana getirir. Bu da insanı arzu edilen izdivaca sevk eder. Fakat açıklık erkeğin tecessüsünü (ilgisini) cinsi temasa, seri ve sorumsuz temasa götürür ki bunun adına fuhuş denir” deniyor.

İslamcı yazar Mehmet Alagaş’ın “Kadının Onuru” adlı kitabında da, kız çocuklarının küçük yaşlardan itibaren tesettüre bürünmeleri isteniyor.
 
FIRAT KOZOK / Cumhuriyet - 18 Mayıs 2008

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.