1. HABERLER

  2. TÜMÜ

  3. MAKALE

  4. Özür dile Emre Aköz geç olmadan
Özür dile Emre Aköz geç olmadan

Özür dile Emre Aköz geç olmadan

Özür dile Emre Aköz geç olmadanAli Atıf BİR / BUGÜN(...) Geç olmadan çık ve özür dile... Seni de Güner...

A+A-

Özür dile Emre Aköz geç olmadanÖzür dile Emre Aköz geç olmadan

Ali Atıf BİR / BUGÜN

(...) Geç olmadan çık ve özür dile... Seni de Güner Ümit gibi dünya turlarında kaybetmeyelim!..

"Sosyal bilimlerde yöntem" konusuna hakim olduğunu yazılarından anladığımız Emre Aköz sosyolojik analiz yapacağım derken bu kez baltayı tam taşa vurdu.

Aleviler, Anayasa Mahkemesi'nde çoğunluktaymış da Alevi mezhebi kitle halinde CHP'yi destekliyormuş da hepsi darbeciymiş de...

Bu tam anlamıyla bir "önyargı" yazısı... Dayanağı toplumdaki yalan yanlış söylentiler olan, Alevi mezhebini daraltan, sınırlayan, Türkiye'yi mezhep ayrımcılığının kucağına atan, nifak virüsünü çaktırmadan sağa sola saçan çok sorumsuz bir yazı.

Ne yazık ki Güner Ümit'in bir zamanlar televizyonda kırdığı potun arka planındaki beyin örgütlenmesinden farklı bir beyin örgütlenmesi içermiyor!

Farklı yazacağım diye her aklına geleni yazmak küçük iletişim kazalarının ötesinde çok farklı bir yere götürebilir insanı!

Aman Emre... Liberal açılımlı "ters köşe" yazılarından mahrum bırakma bizi... Geç olmadan çık ve özür dile... Seni de Güner Ümit gibi dünya turlarında kaybetmeyelim!

Not: "Ben bunu şu TV'de duydum, yazdım niye bana kızıyorsunuz ki" savunması Aköz'ü aklamaz. Türkiye'nin medya uzun kuyruğunda o kadar farklı ve sapkın görüş var ki, onları alıp köşemize koymak bir tercih! Ancak o tercihi yapınca o görüşün bizim ve yazığımız mecranın "arayüz" etkisiyle farklı anlamlara büründüğünü bilmemiz lazım. McLuhan'ın dediğinden yola çıkarsak sadece medya (media anlamında) değil mecra (vehicle anlamında) da mesajdır!

Ali Atıf BİR

<!--

var prefix = 'ma' + 'il' + 'to';

var path = 'hr' + 'ef' + '=';

var addy53094 = 'aabir' + '@';

addy53094 = addy53094 + 'bugun' + '.' + 'com' + '.' + 'tr';

var addy_text53094 = 'aabir' + '@' + 'bugun' + '.' + 'com' + '.' + 'tr';

( '' );

53094 );

( '' );

//-->n

<!--

( '' );

//-->

<!--

( '' );

//-->


BUGÜN - 30 Temmuz 2009