TRT'den Kılıçdaroğlu'na çirkin saldırı

TRT'den Kılıçdaroğlu'na çirkin saldırı

TRT'den Kılıçdaroğlu'na çirkin saldırıTRT'nin 'Vizyon'u bu kadar dar mı?Daha önceki açıklamalarında TRT'yi...

A+A-

TRT'den Kılıçdaroğlu'na çirkin saldırıTRT'den Kılıçdaroğlu'na çirkin saldırı

TRT'nin 'Vizyon'u bu kadar dar mı?

Daha önceki açıklamalarında TRT'yi hükümetin yayın organı olmakla eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sefer kendisi hedef oldu. TRT'nin dergisi Tele VİZYON Kılıçdaroğlu'nun geçmişi hakkında iddialarda bulundu.

TRT, 'TRT'yi hiç izlemeyin, TRT diye bir kurum yok, onun adı biliyorsunuz Tayyip Radyo Televizyon' diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, kurumun yayını olan 'Vizyon' dergisinde yerden yere vurdu. TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in kurum adına sahibi olarak göründüğü derginin Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Keten imzalı 'Gandi Kemal: Türk solunun yeni umudu mu?' başlıklı yazıda, Kılıçdaroğlu'nun geçmişi en ince ayrıntıya kadar incelenmiş. İşte, 'Ekranlarda gördüğümüz gülümseyen, sakin yüzün gerisinde ne var? Gelin hep birlikte Gandi Kemal'i tanımaya çalışalım' diye başlayan yazıdan o bölümler:

İSYANKAR AŞİRET: Kılıçdaroğlu Ailesi, Dersim'de Cebeligiller olarak tanınıyor. Bu sülale, Kureyşan Aşireti'ne bağlı ve Dersim İsyanı'na katılmış.

DEDESİ EŞKIYAYDI: Kemal Kılıçdaroğlu, büyük dedesinin eşkıya olduğunu gizlemiyor. Hatta 1966 yılına kadar Karabulut olan soyadlarını, babası Kamer Bey'in Kılıçdaroğlu olarak değiştirmesinde de bu geçmişi etkili olmuş.

'İNEK' OLARAK BİLİNİR: Okulda 'inek' olarak bilinen Kılıçdaroğlu, öğretmenleri tarafından da çok sevilen ve güvenilen bir kişiydi. Bazı öğretmenler sınav sorularını ona hazırlatırdı. Ne kadar 'inek' bir öğrenci olduğunun en önemli kanıtı ise, devam mecburiyeti olmayan okula, dört yıl boyunca sadece iki gün gitmemiş olmasıdır herhalde.

ALEVİ-KÜRTÇÜ-PKK'LI OLUŞUM: SSK ve Bağ-Kur Genel Müdürlüğü yaptığı sırada akrabalarını işe aldırdığı; SSK'yı 4.5 trilyon zarara uğrattığı; SSK ihalelerini kendi akrabalarına verdirdiği iddiaları her zaman gündeme geliyor. Ama Kılıçdaroğlu için en ilginç iddia, Batı Çalışma Grubu raporlarında yer alıyor olması. SSK Genel Müdürü olduğu dönemde bu BÇG raporlarına giren Kılıçdaroğlu için, Alevi-Kürtçü-PKK'lı oluşum tanımlamaları yapılıyor. Ama BÇG'nin pek çok kişiyi takip edip fişlediği de biliniyor.

Taşkın SU/İSTANBUL - (Akşam) - 22 Haziran 2010

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.