Vali Güler'in İstifası İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Vali Güler'in İstifası İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Vali Güler'in İstifası İçin İmza Kampanyası Başlatıldı İstanbul Valisi Muammer Güler'in istifa etmesine yönelik bir site...

A+A-

Vali Güler'in İstifası İçin İmza Kampanyası Başlatıldı Vali Güler'in İstifası İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

İstanbul Valisi Muammer Güler'in istifa etmesine yönelik bir site kuruldu. 1 Mayıs'ta meydana gelen olaylardan dolayı Güler'in istifası istenen valiistifa.net adresinde imza kampanyası başlatıldı.
 
(ANKA)- İstanbul Valisi Muammer Güler'in istifa etmesine yönelik bir site kuruldu. 1 Mayıs'ta meydana gelen olaylardan dolayı Güler'in istifası istenen www.valiistifa.net adresinde imza kampanyası başlatıldı.

"Vali istifa!" başlığıyla sitede yer alan açıklamada, Güler tarafından 1 Mayıs'ın, bir önceki yıl gibi İstanbul halkı için işkenceye dönüştürüldüğü savunularak, "Vali Muammer Güler'in istifa etmesini talep ediyoruz" denildi.

Güler'in istifasına yönelik imza kampanyası başlatılan www.valiistifa.net adresli sitenin ana sayfasında şu ifadelere yer verildi:

"Hrant Dink kardeşimize düzenlenen suikastı önceden bilen İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah hakkında soruşturma açılmasına bile izin vermeyen Vali Güler, "provokasyon olacak' gerekçesiyle Taksim Meydanı'nı emekçilere kapatıyor. "Kamu düzeni bozulacak' diye İstanbul'da adı koyulmamış sıkıyönetim ilan edip metroyu kapatıyor, vapur seferlerini iptal ediyor, okulları kapatıyor, çocuk-yaşlı, bebek-hamile demeden yüzlerce gaz bombası attırıyor. Taksim'e emekçileri sokmamak için, binlerce polisle Taksim Meydanı'nı ve oraya çıkan bütün yolları silahlı-bombalı-coplu polislerle işgal ettiriyor.

Taksim'de ısrar eden emekçiler, çatışma değil daha çok demokrasi istiyorlar. Taksim ısrarı, demokrasi ve temiz toplum ısrarımızın bir ifadesidir. Kendisi de benzer güçlerin saldırısı altında kapatılma davasına maruz kalan AKP hükümeti ise Vali Güler'in yasakçı zihniyetine destek vererek demokrasiyi değil yasakları, baskıları ve darbecileri güçlendiriyor. Çetelere karşı sonuç alacak mücadele AKP'ye bırakılamayacak kadar önemlidir. Sosyal Güvenlik Yasası'na karşı omuz omuza veren emek güçlerinin Taksim talebi ile devam eden birlikteliği Vali Güler'in istifa etmesi için güçlendirilmelidir.

Demokrasi, temiz toplum, özgürlük, adalet, eşitlik, barış mücadelelerini ancak emek cephesi olarak kazanabiliriz"

ANKA - HABERX - 2 Mayıs 2008

"Vali İstifa" Kampanyası

Hrant’ın katline göz yuman demokrasi ve emek düşmanı yasakçı

VALİ İSTİFA!

Biz aşağıda imzası olanlar,

1 Mayıs’ı, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bütün İstanbul halkı için işkenceye dönüştüren Vali Muammer Güler’in istifa etmesini talep ediyoruz.

Hrant Dink kardeşimize düzenlenen suikastı önceden bilen İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah hakkında soruşturma açılmasına bile izin vermeyen Vali Güler, “provokasyon olacak” gerekçesiyle Taksim Meydanı’nı emekçilere kapatıyor.

“Kamu düzeni bozulacak” diye İstanbul’da adı koyulmamış sıkıyönetim ilan edip metroyu kapatıyor, vapur seferlerini iptal ediyor, okulları kapatıyor, çocuk-yaşlı, bebek-hamile demeden yüzlerce gaz bombası attırıyor. Taksim’e emekçileri sokmamak için, binlerce polisle Taksim Meydanı’nı ve oraya çıkan bütün yolları silahlı-bombalı-coplu polislerle işgal ettiriyor.

Taksim’de ısrar eden emekçiler, çatışma değil daha çok demokrasi istiyorlar.

Biliyoruz ki 12 Eylül Darbesi’nin yolunu döşeyen Maraş, Çorum, Bahçelievler, Balgat katliamlarının başlangıç noktası olan 1 Mayıs 1977 katliamının arkasındaki derin güçler ile Hrant Dink’in ve son olarak Adapazarı’nda yaşanan türdeki linç girişimlerinin arkasında hep aynı karanlık-derin güçler-çeteler var. Ve bu güçler açığa çıkarılmadan, bunlardan hesap sorulmadan bu ülkede demokrasinin önü açılmayacak, darbe tehditlerinin arkası kesilmeyecektir.

Taksim ısrarı, demokrasi ve temiz toplum ısrarımızın bir ifadesidir.

Kendisi de benzer güçlerin saldırısı altında kapatılma davasına maruz kalan AKP hükümeti ise Vali Güler’in yasakçı zihniyetine destek vererek demokrasiyi değil yasakları, baskıları ve darbecileri güçlendiriyor. Çetelere karşı sonuç alacak mücadele AKP’ye bırakılamayacak kadar önemlidir. Sosyal Güvenlik Yasası’na karşı omuz omuza veren emek güçlerinin Taksim talebi ile devam eden birlikteliği Vali Güler’in istifa etmesi için güçlendirilmelidir.

Demokrasi, temiz toplum, özgürlük, adalet, eşitlik, barış mücadelelerini ancak emek cephesi olarak kazanabiliriz.

Alevi Haber - 2 Mayıs 2008

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.