Vatan'da neler yaşanıyor?

Vatan'da neler yaşanıyor?

Sabah Gazetesi'nden ayrılarak 'bağımsız gazetecilik' anlayışıyla medyaya giren Vatan Gazetesi'nde sular durulmuyor. Peki, Aydın Doğan'ın...

A+A-

Vatan'da neler yaşanıyor?Sabah Gazetesi'nden ayrılarak 'bağımsız gazetecilik' anlayışıyla medyaya giren Vatan Gazetesi'nde sular durulmuyor. Peki, Aydın Doğan'ın gazeteyi satacağı yönündeki haberlerden sonra gazete çalışanları ne yapmayı planlıyor?

Çalışanlar durumdan rahatsız

Sabah Gazetesi'nden ayrılan bir grup gazetecinin 2002 yılında kurduğu ve ve 'bağımsız gazetecilik' anlayışıyla medyaya giren Vatan Gazetesi'nde sular durulmuyor.

Zafer Mutlu, Güngör Mengi, Tayfun Devecioğlu ve Okay Gönensin gibi uzun yıllardır Dinç Bilgin'le çalışan ve yönetim kadrosunda yer alan ekibin kurduğu Vatan Gazetesi'nin bir süre önce Aydın Doğan'ın sahibi olduğu Doğan Gazetecilik'e satılmasından sonra gazetedekiler meraklı bir bekleyiş içesine girmişti.

Bugün gazetesi yazarlarından Erhan Çelik'in 2 Ekim 2007'de kaleme aldığı 'Vatan Gazetesi patron değiştiriyor'  başlıklı yazısında Aydın Doğan'ın gazeteyi satacağı haberiyle kamuoyu bilgilendirilmiş, bunun duyulmasıyla beraber Vatan Gazetesi'ndeki bu meraklı bekleyiş gittikçe yerini tedirginliğe ve belirsizliğe bırakmıştı.

Yine Çelik'e göre taraflar arasında işin sadece imzaya kaldığı söylenmişti.

Vatan'ı satın almaya çalışan işadamı kim?

1986 yılından beri deri sektöründe faaliyet gösteren Flokser Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Tükek'in, Vatan'ın satışı için bir süredir Aydın Doğan ile görüşme halinde olduğu ve AK Parti'li Alevi milletvekili Reha Çamuroğlu'nun da bu satış için aracı olduğu biliniyor.

Ayrıca Rafet Tükek, Cem Radyo TV'nin yüzde 64 hissesini elinde bulunduran üç kardeşten biri.

Cafesiyaset'in aldığı duyuma göre de bu haberin duyulmasıyla beraber Vatan'daki birçok yazar, çalışan ve muhabirin yeni yönetimle kesinlikle çalışmak istemediğini ve başka gazeteyle irtibatta olduğu yönünde...

Aldığımız bir başka duyum ise bazı yetkililerin yeni yönetime peşkeş çekmek maksadıyla gazete çalışanlarına yeni yönetimden herhangi bir hak talep etmemeleri için için zorla belge imzalattırmaları oldu.

Demek oluyor ki, yeni yönetim işten çıkaracağı çalışanlarla sorun yaşamak için şimdiden tedbir alıyor...

Kafalarda asıl soru işareti bırakan ise aynı zamanda gazetenin eski hissedarlarından olan Okay Gönensin, Haşmet Babaoğlu, Aydın Öztürk, Bilal Çetin, Zülfü Livaneli, Tayfun Devecioğlu, Selahattin Duman, Zafer Mutlu ve Güngör Mengi'nin emek sarfederek yayın hayatına geçirdiği Vatan Gazetesi'ne devam edip etmeyecekleri...

Cafesiyaset.com (özel)
04 / 10 / 2007

http://www.cafesiyaset.com/haber/20071004/Vatanda-neler-yasaniyor.php

 

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.